Trwa ładowanie...
dp53k33

Artur Dębski o Angeli Merkel: niektórzy politycy w Europie zachowują się nieodpowiedzialnie

Artur Dębski w programie WP #dziejesienazywo skrytykował zachowanie Angeli Merkel wobec uchodźców. - Niektórzy politycy w Europie zachowują się nieodpowiedzialnie - mówił. Były szef komisji ds. służb specjalnych stwierdził też, że dobrze się stało, że kryzys migracyjny pojawił się już teraz.

Share
dp53k33

Marek Opioła z kolei podkreślił, że Polska nie może zapomnieć o własnym bezpieczeństwie, skupiając się jedynie na pomocy innym. - To tak jakbyśmy powiedzieli, że państwo polskie nie jest państwem polskim. Nie możemy powiedzieć: "dobrze, niech wszyscy do nas przyjadą, nic nas to nie interesuje". Oczekujemy od koalicji rządzącej, by wzięła odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich obywateli - mówił. Zaznaczył też, że z drugiej strony musimy wciąż pamiętać, że mamy obok konflikt rosyjsko-ukraiński.

Artur Dębski stwierdził, że cieszy się, że problem z imigrantami wybuchł teraz, gdy dyskutujemy o dwóch czy jedenastu tysiącach osób, bo - jego zdaniem - to kropla w morzu. - Tych uchodźców na granicach polskich może stanąć kilkaset tysięcy. Pamiętajmy o Ukrainie - ten konflikt wciąż jest bardzo gorący, choć już nikogo nie zajmuje. Co zrobimy w sytuacji, gdy na naszych granicach stanie 300 tys. Ukraińców? - pytał.

dp53k33

Podziel się opinią

Share
dp53k33
dp53k33
Więcej tematów