Trwa ładowanie...
dy4z8jl

Arsenij Jaceniuk, Ołeksandr Turczynow, Andrij Parubij i Arsen Awakow odchodzą z partii Tymoszenko

Szef rządu Ukrainy Arsenij Jaceniuk wystąpił z partii Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko. Batkiwszczynę opuścił też przewodniczący parlamentu Ołeksandr Turczynow i były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Parubij. O odejściach z tej partii poinformował na Facebooku minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow, który także wystąpił z Batkiwszczyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arsenij Jaceniuk, Ołeksandr Turczynow, Andrij Parubij i Arsen Awakow odchodzą z partii Tymoszenko
(AFP)
dy4z8jl

W Kijowie pojawiły się spekulacje na temat utworzenia "bloku wyborczego bezpartyjnych" - pisze agencja dpa. Przedterminowe wybory parlamentarne są zaplanowane na 26 października.

Prezydent Petro Poroszenko rozwiązał parlament w poniedziałek. Po nowych wyborach obiecuje sobie bardziej stabilną sytuację polityczną na Ukrainie.

Internetowa gazeta "Ukrainska Prawda" pisze o poważnym kryzysie w Batkiwszczynie, podkreślając, że z jej szeregów odeszli prawie wszyscy kluczowi politycy. Na swoim blogu w tej gazecie Awakow napisał, że różnice poglądów pojawiły się podczas dyskusji nad listą partyjną na zbliżające się wybory.

dy4z8jl

Według Awakowa proponowano, by pierwsze miejsce na liście przyznać Jaceniukowi jako kandydatowi partii na premiera, przy czym liderką Batkiwszczyny pozostałaby Tymoszenko.

Awakow dodał, że nalegał na jedność wszystkich sił demokratycznych i wyrażał przekonanie, że w obecnej sytuacji opozycja wobec prezydenta Poroszenki - za czym opowiada się część polityków Batkiwszczyny - byłaby niedopuszczalna. "Tylko jedność. Mimo wszystko" - napisał i dodał, że zmuszony był "opuścić dyskusję i wyjść". Zapowiedział też, że Batkiwszczynę opuszczą kolejni politycy.

dy4z8jl

Podziel się opinią

Share
dy4z8jl
dy4z8jl