Trwa ładowanie...
d2lsnob
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Arsenij Jaceniuk idzie na wybory na czele nowej partii Front Ludowy

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk został wybrany w środę na przewodniczącego nowej partii o nazwie Front Ludowy i wystartuje na jej listach we wcześniejszych wyborach parlamentarnych, które odbędą się w końcu października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arsenij Jaceniuk idzie na wybory na czele nowej partii Front Ludowy
(AFP, Fot: Andrew Kravchenko)
d2lsnob

W prezydium tego ugrupowania znaleźli się także m.in.: przewodniczący parlamentu Ołeksandr Turczynow, minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow, b. sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Parubij. Wszyscy oni wywodzą się z Batkiwszczyny b. premier Julii Tymoszenko.

- Siłą tej ekipy jest to, że każdy odpowiada za to, w czym się specjalizuje, a wszyscy razem odpowiadamy za los państwa. Zebraliśmy ludzi, którzy gotowi są do dalszej walki - oświadczył Jaceniuk na zjeździe partii.

Jaceniuk, Turczynow i kilku innych polityków Batkiwszczyny wystąpiło z niej w końcu sierpnia z powodu różnicy poglądów w dyskusji nad listą partyjną tego ugrupowania przed wyznaczonymi na 26 października wyborami.

d2lsnob

Wiceprezes Batkiwszczyny Andrij Kożemiakin wyjaśniał wówczas, że Jaceniuk i Turczynow nie chcieli, by Tymoszenko otwierała listę wyborczą partii.

Gazeta internetowa "Ukrainska Prawda" napisała w środę wieczorem, że i w nowej partii, Froncie Ludowym, istnieją już spory co do jej dalszej polityki. Według rozmówców gazety grupa Jaceniuka wewnątrz partii chce uczestniczyć w wyborach parlamentarnych wraz z Blokiem prezydenta Petra Poroszenki, a grupa Turczynowa wolałaby iść do wyborów oddzielnie.

d2lsnob

Podziel się opinią

Share

d2lsnob

d2lsnob
Więcej tematów