Trwa ładowanie...
10-09-2014 19:55

Arsenij Jaceniuk idzie na wybory na czele nowej partii Front Ludowy

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk został wybrany w środę na przewodniczącego nowej partii o nazwie Front Ludowy i wystartuje na jej listach we wcześniejszych wyborach parlamentarnych, które odbędą się w końcu października.

Arsenij Jaceniuk idzie na wybory na czele nowej partii Front LudowyŹródło: AFP, fot: Andrew Kravchenko
d427o7b
d427o7b

W prezydium tego ugrupowania znaleźli się także m.in.: przewodniczący parlamentu Ołeksandr Turczynow, minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow, b. sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Parubij. Wszyscy oni wywodzą się z Batkiwszczyny b. premier Julii Tymoszenko.

- Siłą tej ekipy jest to, że każdy odpowiada za to, w czym się specjalizuje, a wszyscy razem odpowiadamy za los państwa. Zebraliśmy ludzi, którzy gotowi są do dalszej walki - oświadczył Jaceniuk na zjeździe partii.

Jaceniuk, Turczynow i kilku innych polityków Batkiwszczyny wystąpiło z niej w końcu sierpnia z powodu różnicy poglądów w dyskusji nad listą partyjną tego ugrupowania przed wyznaczonymi na 26 października wyborami.

Wiceprezes Batkiwszczyny Andrij Kożemiakin wyjaśniał wówczas, że Jaceniuk i Turczynow nie chcieli, by Tymoszenko otwierała listę wyborczą partii.

Gazeta internetowa "Ukrainska Prawda" napisała w środę wieczorem, że i w nowej partii, Froncie Ludowym, istnieją już spory co do jej dalszej polityki. Według rozmówców gazety grupa Jaceniuka wewnątrz partii chce uczestniczyć w wyborach parlamentarnych wraz z Blokiem prezydenta Petra Poroszenki, a grupa Turczynowa wolałaby iść do wyborów oddzielnie.

d427o7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d427o7b
Więcej tematów