Trwa ładowanie...

Arsenij Jaceniuk: Donbas nie dostanie dotacji

Opanowane przez separatystów rejony Donbasu na wschodniej Ukrainie nie będą otrzymywały dotacji z budżetu państwa, lecz władze nie wstrzymają dostaw gazu i prądu na te terytoria w okresie jesienno-zimowym - oświadczył premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk.
Share
Arsenij Jaceniuk
Arsenij JaceniukŹródło: PAP/ITAR-TASS, Fot: Nikitin Maxim
d36o6uq

Szef rządu poinformował, że na kontrolowanych przez rebeliantów terenach nie będą realizowane wypłaty socjalne, takie jak emerytury oraz inne świadczenia.

- Emerytury i wypłaty socjalne są naliczane jak zwykle. Gdy tylko rosyjscy terroryści odejdą z terytorium Doniecka i Ługańska (obwodów donieckiego i ługańskiego), każdy mieszkaniec otrzyma należne świadczenia - powiedział Jaceniuk na posiedzeniu rządu.

Jaceniuk wyjaśnił, że wysyłanie pieniędzy na tereny kontrolowane przez separatystów oznaczałoby, że przejmą je ugrupowania terrorystyczne. - Te pieniądze faktycznie nie trafiłyby do kieszeni zwykłych obywateli - podkreślał premier ukraińskiego rządu.

d36o6uq

W donieckim obwodzie kwota rocznych dotacji wynosi niemal 20 miliardów hrywien, czyli około 5 miliardów euro. W okręgu ługańskim natomiast, prawie 15 miliardów hrywien.

Zobacz również wideo

d36o6uq

Podziel się opinią

Share
d36o6uq
d36o6uq
Więcej tematów