Trwa ładowanie...
19-09-2014 17:14

Ars Independent - święto miłośników filmów, animacji i muzyki w Katowicach

Wielkimi krokami zbliża się śląskie święto miłośników filmów, muzyki i gier - Ars Independent. Już 23 września rozpoczną się pierwsze seanse. W Katowicach pojawi się także gość specjalny festiwalu - Bruce LaBruce. Festiwal potrwa do 28 września.

Ars Independent - święto miłośników filmów, animacji i muzyki w KatowicachŹródło: Ars Independent
d3m5rk1

Na Ars Independent składa się wiele czynników. Odbędą się dwa konkursy filmowe: Czarny Koń (aktorskie pełne metraże) oraz Czarny Koń Animacji (animowane krótkie metraże).

- Ars Independent to interdyscyplinarny festiwal prezentujący wszelkie formy „ruchomych obrazów” jako medium ekspresji twórczej oraz miejsce krytycznej dyskusji na ich temat. Mając u swoich podstaw kino, porusza się w stronę pograniczy alternatywnej kultury audiowizualnej, stąd zainteresowanie animacją, dokumentem muzycznym, grami wideo, machinimą czy eksperymentalnymi mariażami dźwięków i obrazów - zachęca w rozmowie z WP.PL Bartłomiej Sołtysik, koordynator promocji festiwalu.

W programie znalazły się też przeglądy jurorskie: Bruce LaBruce i Mariola Brillowska, czyli kanadyjski reżyser i pionier postpunkowego ruchu queercore radykalnie afirmującego odmienność oraz niemiecka reżyserka animacji, bezpardonowo poruszająca się w tematach seksualności.

Tak jak w ubiegłej edycji, pojawią się sekcje Głośniej (nowa fala dokumentów muzycznych) oraz Grasz? (scena niezależna gier wideo). Będzie można posłuchać death metalu w Angoli, punku w Serbii, tanga w Finlandii. Wszyscy miłośnicy gier mogą wziąć udział w prelekcjach i panelach dyskusyjnych, zobaczyć w kinie machinimy, a nawet zagrać w gry indie na wystawie w galerii sztuki.

d3m5rk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5rk1
Więcej tematów