ycipk-2a866q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Armia USA zaostrzyła środki bezpieczeństwa

Prezydent Barack Obama potępił "skandaliczne ataki" w Kanadzie, których ofiarą padł w środę kanadyjski żołnierz, już drugi w ostatnich dniach. Armia USA zaostrzyła środki bezpieczeństwa na Grobie Nieznanych Żołnierzy na Cmentarzu Narodowym w Arlington.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: SIPA USA-KT)
ycipk-2a866q

- Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci - powiedział Obama dziennikarzom. Podkreślił, że nie są znane jeszcze motywy strzelaniny w Ottawie, ale zastrzegł, że władze USA "pozostają czujne".

FBI zapewniło, że nie istnieją żadne szczególne zagrożenia w USA. Niemniej jednak wojsko wzmocniło środki bezpieczeństwa na Grobie Nieznanych Żołnierzy na Cmentarzu Narodowym w Arlington. Wzmocniono także ochronę ambasady USA w Ottawie.

Wcześniej prezydent Obama rozmawiał telefonicznie z premierem Kanady Stephenem Harperem, by "wyrazić solidarność z Kanadą" w imieniu Amerykanów. Jak poinformował Biały Dom, Obama zaoferował też pomoc USA w odpowiedzi na ataki na kanadyjskie wojsko, do jakich doszło 20 października w Montrealu i 22 października w Ottawie.

ycipk-2a866q

Uzbrojony mężczyzna zastrzelił kanadyjskiego żołnierza w pobliżu parlamentu w Ottawie, a następnie wbiegł do budynku, gdzie wywiązała się strzelanina. Według policji, w ataku mogło brać udział nawet trzech napastników; jeden został zabity. Nikogo nie aresztowano. Policjanci przeczesują obecnie centrum miasta.

W Montrealu zginął żołnierz staranowany samochodem przez mężczyznę, o którym wiadomo, że interesował się radykalną wykładnią islamu. W ataku domniemanego islamisty rannych zostało dwóch żołnierzy kanadyjskich. Sam islamista został zastrzelony przez policję. Po tym ataku Kanada podniosła "z poziomu niskiego na średni" stopień zagrożenia terrorystycznego.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2a866q

ycipk-2a866q
ycipk-2a866q