Trwa ładowanie...
d1d3i48
Polsat News

Armand Ryfiński: kolejni posłowie będą odchodzić z Twojego Ruchu

Kolejni posłowie będą odchodzić z Twojego Ruchu - mówił w Polsat News Armand Ryfiński. Były już poseł Twojego Ruchu zapowiedział powstanie nowej liberalnej partii.
Share
Armand Ryfiński: kolejni posłowie będą odchodzić z Twojego Ruchu
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1d3i48

Ryfiński, który był jednym ze współzałożycieli partii, przyznał, że od dłuższego czasu docierają do niego sygnały świadczące o złych nastrojach wewnątrz parlamentarzystów Twojego Ruchu. - Właściwie cały klub jest bardzo rozgoryczony tym wszystkim - mówił.

Polityk stwierdził, że nie czuje się odpowiedzialny za osłabienie Twojego Ruchu. - Zawalili najbliżsi współpracownicy Janusza Palikota, nie złożyli sprawozdania. To spowodowało, że partia przestała istnieć - mówił. Przypomniał, że to dzięki zebranym przez niego podpisom został zarejestrowany Ruch Palikota. - Ja jestem współodpowiedzialny za budowanie, niestety, inni niszczą – stwierdził. Dopytywany o nazwiska osób niszczących partię, stwierdził, że także i sam przewodniczący partii jest w tej grupie.

"Jak można zmarnować 1,5 mln głosów wyborców?"

d1d3i48

- Jestem rozgoryczony tym, co się wydarzyło, ale nie wracajmy do tego. To jest jakiś etap, który się, niestety, skończył, nad czym ubolewam. Jest mi przykro, bo ja sobie wyrwałem z życiorysu cztery lata życia. W okresie 2010-2011, kiedy mój syn miał trzy lata ja go naprawdę niewiele widziałem z tego względu, że porwały mnie te idee, jak miliony ludzi, którzy wcześniej nie chodzili na wybory, a teraz uwierzyli, że jest szansa na nową jakość, na nowe otwarcie – tłumaczył Ryfiński.

Przypomniał, że jednym z powodów jego odejścia z partii jest brak transparentności finansów Twojego Ruchu. - Jak można zmarnować 1,5 mln głosów wyborców? – pytał retorycznie. Jednocześnie przypomniał, że partia na początku swej działalności miała duże poparcie wyborców, a także zaangażowanych wolontariuszy i wsparcie finansowe w postaci subwencji. - Jak można to zniweczyć? Jak można nie dać strukturom partyjnym tysiąca złotych na prowadzenie biura partii czy dwóch tysięcy, a jak można wydać miliony na jakieś chybione przedsięwzięcia i 5 mln na kampanię do europarlamentu? To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe - powiedział były poseł Twojego Ruchu.

Założą nową partię?

Polityk ujawnił, że posłowie, którzy odeszli teraz z Twojego Ruchu, są zachęcani do założenia nowej partii. - Myślę, że raczej liberalny zarówno pod względem gospodarczym, jak i światopoglądowym. Myślę, że będzie bardzo bliski korzeniom powstania Ruchu Palikota. My od tych ideałów nie uciekamy, my uciekamy od tego dysonansu, który powstał – zapewniał Ryfiński, pytany o charakter nowego projektu. Stwierdził przy tym, że "nazwa to sprawa drugorzędna, tak samo jak kwestia lidera".

Źródło: Polsat News

d1d3i48

Podziel się opinią

Share
d1d3i48
d1d3i48
Więcej tematów