Trwa ładowanie...
dc5pfyt

Argentyna. Surowe wyroki dla dwóch księży. Gwałcili dzieci w szkolnych łazienkach

Dwaj księża z Argentyny usłyszeli wyroki ponad 40 lat więzienia. Byli oskarżeni o wykorzystywanie seksualne uczniów szkoły katolickiej dla głuchych i niedosłyszących. Jeden z duchownych był w przeszłości podejrzewany o podobne czyny we Włoszech, ale nie odpowiedział za nie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skazany na 42 lata więzienia włoski ksiądz Nicola Corradi opuszcza sąd
Skazany na 42 lata więzienia włoski ksiądz Nicola Corradi opuszcza sąd (PAP, Fot: PAP/EPA/DIEGO PARES)
dc5pfyt

Sąd karny w argentyńskiej Mendozie skazał w poniedziałek dwóch księży. 83-letni Włoch Nicola Corradi usłyszał wyrok 42 lat więzienia, a 59-letni Horacio Corbacho z Argentyny - 45 lat pozbawienia wolności. Obaj dopuszczali się wykorzystywania seksualnego 10 uczniów szkoły katolickiej. Chodzi o Instytucie Antonio Provolo dla dzieci głuchych i niedosłyszących w gminie Lujan de Cuyo w północno-zachodniej Argentynie - podaje rmf24.pl za PAP.

Byli uczniowie szkoły, młodzi mężczyźni i kobiety, twierdzili, że byli gwałceni przez księży w akademikach i szkolnych łazienkach. Duchowni zmuszali ich także do oglądania zdjęć pornograficznych.

W trakcie śledztwa znaleziono skargi rodziców, które nigdy nie zostały rozpatrzone. W komputerze księdza Horacio Corbacho natrafiono też na zdjęcia nagiej dziewczyny oraz znaleziono łańcuchy, którymi duchowny krepował jedną z uczennic.

    PAP
(PAP, Fot: PAP/EPA/DIEGO PARES)

Na 18 lat więzienia skazany został także Armando Gomez, były ogrodnik szkoły w Lujan de Cuyo.

dc5pfyt

Oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. Oświadczyli tylko, że ich byli uczniowie podają nieprawdziwe informacje.

Ksiądz Corradi był już podejrzewany o wykorzystywanie uczniów przed laty, kiedy pracował we włoskim oddziale Instytutu dla głuchych w Weronie. Jak ujawnił sąd w Mendozie, Watykan wiedział o czynach księdza od 2009 r. Wtedy to włoscy uczniowie opublikowali relacje o molestowaniu ich przez księży. Ofiarami było wówczas 67 dzieci, a oskarżonych 24 księży. Watykan ukarał niektórych z nich, ale nie Corradiego. Przeniósł księdza do placówki w Argentynie.

Źródło: rmf24.pl

dc5pfyt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc5pfyt

Podziel się opinią

Share
dc5pfyt
dc5pfyt
Więcej tematów