Trwa ładowanie...
d3yka9r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Aresztowano dwóch nastolatków planujących masakrę w liceum w Kalifornii

Aresztowano dwóch nastolatków z południowej Kalifornii, którzy planowali zakup broni i masakrę w swoim liceum - poinformowała miejscowa policja. Nieletni mieli zamiar zabić troje pracowników szkoły i tak wielu uczniów, jak im się tylko uda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aresztowano dwóch nastolatków planujących masakrę w liceum w Kalifornii
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d3yka9r

- Młodzi mężczyźni nie posiadali jeszcze broni, ale próbowali uzyskać do niej dostęp. Byli pod ciągłą obserwacją, od kiedy szkoła poinformowała nas o ich zamiarach w ubiegły czwartek - powiedział sierżant Brian Solinsky z miejscowej policji.

- To modelowy przykład rozpoznania przez pracowników szkoły podejrzanego zachowania - orzekł w poniedziałkowym oświadczeniu. - Ta informacja pomogła nam zapobiec straszliwej tragedii - dodał.

Sierżant nie przybliżył dokładniej planów dwóch potencjalnych sprawców, ale dodał, że były "bardzo szczegółowe". Funkcjonariusze znaleźli się w posiadaniu dowodów świadczących o tym, że nastolatkowie szukali informacji o karabinach maszynowych, bombach i materiałach wybuchowych.

d3yka9r

Nastolatkowie mieli właśnie rozpocząć swój ostatni rok nauki w liceum w Południowej Pasadenie na północny-wschód od centrum Los Angeles. Pierwszy dzień zajęć ma się odbyć w czwartek.

Przez Stany Zjednoczone przeszła w ostatnich latach seria ataków przeprowadzonych w szkołach przez uzbrojonych uczniów, które na nowo rozbudziły debatę Amerykanów o prawie dostępu do broni.

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów