ycipk-1u5ntz

Aresztowanie ABW ws. Huawei na pierwszej stronie Wall Street Journal

Aresztowanie Weijinga W. i Piotra D. trafiło na okładkę jednego z najbardziej prestiżowych dzienników w USA, "Wall Street Journal". Sprawa odbiła się echem na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okładka weekendowego wydania "Wall Street Journal"
Okładka weekendowego wydania "Wall Street Journal" (Wall Street Journal)
ycipk-1u5ntz

"Huawei wstrząśniete zarzutem o szpiegostwo" - brzmi główny nagłówek na pierwszej stronie "WSJ". W artykule dziennikarze zwracają uwagę, że decyzja ABW ma bezpośredni związek podejrzeniami USA w sprawie Huawei, uważanego za "narzędzie do szpiegowania". Zdaniem WSJ, działanie polskich władz "podnoszą stawkę" w globalnym sporze o Huawei.

USA od lat ostrzegało przed chińskim gigantem technologicznym i blokowało jego urządzenia m.in. w przetargach. W ostatnich miesiącach do Ameryki dołączały kolejne kraje, w tym Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Francja i Wielka Brytania. Sprawa zyskała globalny rozgłos po tym, jak Kanada aresztowała wiceprezes Huawei i córkę założyciela firmy Meng Wangzhou.

Dlatego wiadomość o aresztowaniu podały niemal wszystkie największe media na świecie.
Temat podjęła m.in. amerykańska stacja CNN, która przy okazji informowania o akcji ABW w Polsce podkreśliła, że jeśli USA zdecydują się na działania przecikwo kierownictwu Huawei w Ameryce, odwet spadnie na amerykańskie firmy w Chinach.

ycipk-1u5ntz

Także brytyjska agencja Reuters podkreśla, że aresztowanie w Polsce pracownika Huawei pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin, to ryzyko dalszej eskalacji napięcia pomiędzy Pekinem a Zachodem. W podobnym tonie pisze także m.in. "The Guardian" i stacja CNBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1u5ntz

ycipk-1u5ntz
ycipk-1u5ntz