Trwa ładowanie...
dgjgmqv

Areszt dla Izraelczyków podejrzanych o zabójstwo palestyńskiego nastolatka

Trzej Izraelczycy podejrzani o porwanie i zabójstwo palestyńskiego nastolatka stanęli po raz pierwszy przed sądem, który orzekł zatrzymanie ich do piątku w areszcie - poinformował rzecznik izraelskiej policji Micky Rosenfeld.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Areszt dla Izraelczyków podejrzanych o zabójstwo palestyńskiego nastolatka
(Wikimedia Commons, Fot: Grauesel at wikivoyage shared)
dgjgmqv

Według niego podejrzani przyznali się do uprowadzenia 16-letniego Mohammeda Abu Chdeira i podpalenia go. Uczestniczyli także w rekonstrukcji przebiegu zabójstwa.

Rosenfeld oświadczył wcześniej, że wszystkim trzem podejrzanym postawiono zarzut zabójstwa, ale potem skorygował swą wypowiedź, zaznaczając, iż zarządzono wobec nich areszt tymczasowy.

Abu Chdeir został uprowadzony 2 lipca w pobliżu swego domu we wschodniej Jerozolimie, a jego zwęglone ciało znaleziono później w lesie. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było spalenie. W konsekwencji w arabskich dzielnicach Jerozolimy i północnym Izraelu dochodziło przez szereg dni do ulicznych protestów, którym towarzyszyły akty przemocy.

dgjgmqv

Izraelska służba bezpieczeństwa Szin Bet poinformowała, że motywem działania podejrzanych, których personaliów nie ujawniono, była zemsta za zamordowanie trzech izraelskich nastolatków, uprowadzonych 12 czerwca na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Policja prowadzi dochodzenie jeszcze wobec trzech innych podejrzanych o współodpowiedzialność za śmierć Abu Chdeira, ale zastosowano wobec nich tylko areszt tymczasowy.

dgjgmqv

Podziel się opinią

Share
dgjgmqv
dgjgmqv
Więcej tematów