Trwa ładowanie...
d4l3txd

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski w szpitalu. Miał rozległy wylew

• Abp Tadeusz Gocłowski miał rozległy wylew, trafił do szpitala
• Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku apeluje o modlitwę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski
Arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski (PAP, Fot: Paweł Kula)
d4l3txd

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski miał nagle źle się poczuć. Były metropolita natychmiast trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Rzecznik kliniki na razie nie udziela żadnych informacji o stanie zdrowia duchownego.

Metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź poprosił o modlitwę w intencji arcybiskupa Gocłowskiego. "W związku z pogarszającym się stanem zdrowia Księdza Arcybiskupa zwracam się do Was wszystkich - drodzy kapłani i wierni - z prośbą o szczególną modlitwę w intencji wieloletniego Pasterza Archidiecezji Gdańskiej, aby dobry i miłosierny Pan był jego umocnieniem i uzdrowieniem"- napisał arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w komunikacie. Poinformował, że odwiedzając arcybiskupa seniora w szpitalu, "zapewnił go o bliskości i wsparciu nas wszystkich".

Również parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku zaapelowała o modlitwę.

 (fot. Facebook/Parafia św. Jadwigi Śląskiej)
((fot. Facebook/Parafia św. Jadwigi Śląskiej))

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski miał już wcześniej miał poważne problemy ze zdrowiem. W marcu 2010 roku doznał udaru mózgu. Ma 84 lata. W latach 1984-2008 abp Gocłowski był metropolitą gdańskim.

d4l3txd

Arcybiskup urodził się 16 września 1931 roku w Piskach. Jest absolwentem gimnazjum księży misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1956 w Krakowie. Jest doktorem prawa kanonicznego. Studiował na KUL i w Rzymie.

W 1983 roku został biskupem pomocniczym biskupa gdańskiego Lecha Kaczmarka. 31 grudnia 1984, po śmierci biskupa Lecha Kaczmarka, został mianowany biskupem gdańskim, od 25 marca 1992 był arcybiskupem metropolitą gdańskim. Sprawowanie urzędu zakończył 26 kwietnia 2008 r.

W tym roku przypada 60. rocznica święceń kapłańskich i 33. rocznica święceń biskupich emerytowanego metropolity gdańskiego.

d4l3txd

Podziel się opinią

Share
d4l3txd
d4l3txd