Trwa ładowanie...

Arcybiskup Marek Jędraszewski o LGBT. "Pogańska ideologia"

Metropolita krakowski uważa, że ideologia LGBT "podważa wszystko, co na temat człowieka głosi wiara chrześcijańska". Arcybiskup Marek Jędraszewski wezwał do mobilizacji modlitewnej za Polskę i Kościół.
Share
Arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił kolejne kontrowersyjne słowa o LGBT
Arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił kolejne kontrowersyjne słowa o LGBTŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Adrianna Bochenek
dttvwgx

- LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn. Podważa to wszystko, co na temat człowieka głosi chrześcijańska wiara - mówi arcybiskup Marek Jędraszewski w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Duchowny szukał podobieństw ideologii LGBT z tą nazistowską i bolszewicką. - Ich walka z chrześcijaństwem zawsze odbywała się z określonym językiem - kontynuował. Jego zdaniem różnica jest obecnie jedynie w "bardziej perfidnych środkach, dzięki którym ideolodzy mogą mieć ogromny wpływ na ludzi".

dttvwgx

Według metropolity krakowskiego obecne czasy to "dziejowy etap i czas kolejnego zmagania się sił dobra i zła, który wpłynie na oblicze kulturowe zarówno Polski jak i Europy". Abp Jędraszewski wezwał również do mobilizacji modlitewnej za nasz kraj i Kościół. Uważa również, że marsze równości "profanują wizerunek Matki Bożej i depczą najbardziej święte wartości oraz kpią i szydzą z Eucharystii".

Zobacz też: Czy na pewno wiesz, jak oddać ważny głos? Krótki poradnik

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dttvwgx

Podziel się opinią

Share
dttvwgx
dttvwgx
Więcej tematów