Trwa ładowanie...
d1rkg80

Arcybiskup broni ludzi żyjących bez ślubu. Apeluje do księży

Niech nie czują się wykluczeni ze wspólnoty Kościoła - powiedział abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Zaapelował do księży, by służyli również osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Kupny: ci ludzie są w naszych świątyniach
Abp Kupny: ci ludzie są w naszych świątyniach (East News, Fot: Robert Ostrowski)
d1rkg80

Podczas mszy we wrocławskiej katedrze hierarcha mówił, że pary bez ślubu bardzo często chodzą na nabożeństwa i dbają o religijne wychowanie swoich dzieci.

- Ci ludzie bardzo często są blisko nas - podkreślił abp Kupny, którego słowa cytuje portal "Gazety Wrocławskiej".

Dodał, że młodzi Polacy "stoją przed wyzwaniem odnalezienia się w społeczeństwie, które wymusza na nich pogoń za sukcesem". - Sprzyja temu lansowanie stylu życia szybkiego, łatwego, bez stałych zasad i bez autentycznych autorytetów - powiedział.

d1rkg80

Zobacz także: " Bartłomiej Misiewicz broni o. Tadeusza Rydzyka. "To są pieniądze zakonu"

"Poświęćcie im swój czas"

Zdaniem abp. Kupnego młodzież bardzo często boi się tych wyznań i szuka ucieczki chociażby "w świat wirtualny". Tam - zaznaczył duchowny - młodzi ludzie czują się bezpiecznie, ale nie muszą składać żadnych zobowiązań.

d1rkg80

- Naszą misją niech stanie się towarzyszenie i troska o młodych, wyrażająca się m.in. gotowością poświęcenia im swojego czasu - apelował arcybiskup do księży diecezji wrocławskiej w dniu ich święta.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rkg80

Podziel się opinią

Share

d1rkg80

d1rkg80
Więcej tematów