Trwa ładowanie...

Arcybiskup broni ludzi żyjących bez ślubu. Apeluje do księży

Niech nie czują się wykluczeni ze wspólnoty Kościoła - powiedział abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Zaapelował do księży, by służyli również osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych.

Share
Arcybiskup broni ludzi żyjących bez ślubu. Apeluje do księży
Źródło: East News, Fot: Robert Ostrowski
d4btw64

Podczas mszy we wrocławskiej katedrze hierarcha mówił, że pary bez ślubu bardzo często chodzą na nabożeństwa i dbają o religijne wychowanie swoich dzieci.

- Ci ludzie bardzo często są blisko nas - podkreślił abp Kupny, którego słowa cytuje portal "Gazety Wrocławskiej".

d4btw64

Dodał, że młodzi Polacy "stoją przed wyzwaniem odnalezienia się w społeczeństwie, które wymusza na nich pogoń za sukcesem". - Sprzyja temu lansowanie stylu życia szybkiego, łatwego, bez stałych zasad i bez autentycznych autorytetów - powiedział.

Zobacz także: " Bartłomiej Misiewicz broni o. Tadeusza Rydzyka. "To są pieniądze zakonu"

"Poświęćcie im swój czas"

Zdaniem abp. Kupnego młodzież bardzo często boi się tych wyznań i szuka ucieczki chociażby "w świat wirtualny". Tam - zaznaczył duchowny - młodzi ludzie czują się bezpiecznie, ale nie muszą składać żadnych zobowiązań.

- Naszą misją niech stanie się towarzyszenie i troska o młodych, wyrażająca się m.in. gotowością poświęcenia im swojego czasu - apelował arcybiskup do księży diecezji wrocławskiej w dniu ich święta.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4btw64

Podziel się opinią

Share
d4btw64
d4btw64
Więcej tematów