WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Archiwum Nowaka-Jeziorańskiego trafi do Ossolineum

Całe archiwum Jana Nowaka-Jeziorańskiego, wszystkie jego dokumenty, obrazy, ryciny i pamiątki historyczne, które zbierał przez całe życie, będzie, zgodnie z jego wolą, przekazane Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich we Wrocławiu - poinformowała Dobrosława Platt, wicedyrektor placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wicedyrektor powiedziała, że Ossolineum będzie "Domem pamięci Jana Nowaka Jeziorańskiego". Był bardzo bliskim nam człowiekiem, był "ossolińczykiem" - powiedziała Platt.

W książnicy znajdują się już dokumenty Nowaka-Jeziorańskiego dotyczące jego działalności w Radiu Wolna Europa.

Jan Nowak-Jeziorański zmarł w nocy z czwartku na piątek w Warszawie, w wieku 92 lat.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP