Trwa ładowanie...
d2y0lne
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Arabia Saudyjska: zestrzelono rakietę Scud wystrzeloną z Jemenu

Władze Arabii Saudyjskiej podały, że zestrzeliły rakietę Scud wystrzeloną z terytorium Jemenu przez szyickich bojowników z ruchu Huti, przeciwko którym Riad prowadzi ofensywę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie ugrupowania Huti w stolicy Jemenu
Członkowie ugrupowania Huti w stolicy Jemenu (PAP/EPA, Fot: Yahya Arhab)
d2y0lne

Oficjalna saudyjska agencja prasowa podała, że rakieta została zestrzelona przez zestaw obrony powietrznej Patriot w pobliżu miasta Chamis Muszajt położonego na południowym zachodzie Arabii Saudyjskiej.

Arabia Saudyjska wraz z arabskimi sojusznikami od 26 marca prowadzi lotniczą operację przeciwko ugrupowaniu Huti, walczącemu o obalenie prezydenta Jemenu Abd ar-Rab Mansura al-Hadiego. W operacji tej zginęło ponad tysiąc cywilów, a milion osób musiało opuścić swe domy.

W Jemenie walka o władzę między Hadim a ugrupowaniem Huti trwa od kilku miesięcy. Huti są wspierani przez szyicki Iran, a prezydent Hadi przez kraje Zatoki Perskiej, w tym sunnicką Arabię Saudyjską.

d2y0lne

Podziel się opinią

Share

d2y0lne

d2y0lne
Więcej tematów