Trwa ładowanie...

Arabia Saudyjska: przywódca religijny potępił samobójcze zamachy

W opublikowanej wypowiedzi wielki mufti Arabii Saudyjskiej - czyli najwyższy autorytet religijny w państwie będącym kolebką islamu - potępił samobójcze zamachy bombowe, używając w tym celu niezwykle ostrej retoryki.

Arabia Saudyjska: przywódca religijny potępił samobójcze zamachyŹródło: AFP, fot: Louai Beshara
d39qtmm

- Zabijanie kogokolwiek jest poważnym przestępstwem i ciężkim grzechem. Ci, którzy zabijają siebie za pomocą materiałów wybuchowych, są przestępcami, ścielącymi sobie drogę do piekła - powiedział szejk Abdulaziz Al al-Szejk, cytowany przez ukazujący się w Londynie saudyjski dziennik "Al-Hajat".

Niecałe dwa miesiące temu mufti wezwał Saudyjczyków, by nie wyjeżdżali do Syrii w celu przyłączenia się do sunnickich rebeliantów, walczących z reżymem prezydenta Baszara al-Asada.

Monarchia saudyjska udziela rebeliantom szerokiego poparcia, ale coraz wyraźniejsze ujawnianie się wśród nich elementów islamistycznych budzi niepokój władz w Rijadzie. Obawiają się one, że po powrocie z Syrii saudyjscy bojownicy mogliby kontynuować dżihad we własnej ojczyźnie.

- Ich (zamachowców) serca zeszły z prawej drogi, do ich umysłów wtargnęło zło. Wykorzystuje się ich, by nieśli zniszczenie sobie i społeczeństwu - dodał Al al-Szejk.

d39qtmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39qtmm
Więcej tematów