Trwa ładowanie...
d3qlw9b

Apel Miodowicza do PSL: twórzmy nowe koalicje

Do "przyjaciół z PSL" o rozważenie zmian koalicji w samorządach woj. Świętokrzyskiego zaapelował w poniedziałek poseł Konstanty Miodowicz (PO). Zasugerował przy tym ludowcom tworzenie "technicznych i fachowych" układów z prawicą.

d3qlw9b
d3qlw9b

W opinii prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Kielcach Alfreda Domagalskiego, "w realiach politycznych regionu świętokrzyskiego rozpad koalicji SLD-UP-PSL na szczeblu centralnym nie zagraża stabilności władzy w samorządzie wojewódzkim".

Posłanka SLD Bożena Kizińska powiedziała dziennikarzom, że "jeśliby apel Miodowicza poskutkował, to to by świadczyło, że premier Leszek Miller słusznie zdecydował o rozwodzie z PSL".

Miodowicz zwrócił się z apelem do ludowców podczas poniedziałkowej debaty poselskiej w kieleckim Radiu TAK. Zaproponował, by rozważyli w poszczególnych strukturach samorządowych "możliwość uruchamiania koalicji fachowców, koalicji technicznych i koalicji prawicowych, które przeciwstawiłyby się procesowi degradacji i dewastacji regionu świętokrzyskiego w ostatnich latach z - jak jak to określił - czynnym udziałem SLD".

Miodowicz ocenił na konferencji prasowej, że "efekt lewicowych rządów w woj. świętokrzyskim, które wymaga nadzwyczajnych działań, by podnieść jego szanse rozwoju do poziomu większych regionów, jest godny pożałowania".

d3qlw9b

"Nie ma takiego współczynnika w rankingach międzyregionalnych, który by woj. świętokrzyskiego nie posunął ku dołowi” - zaznaczył parlamentarzysta PO. ”Wyjątek dotyczy stopnia spożycia alkoholu".

W 30-osobowym sejmiku woj. świętokrzyskiego zasiada 10 radnych SLD, po siedmiu PSL i Samoobrony oraz po trzech LPR i PO-PiS. Zgodnie z umową koalicji SLD-PSL, marszałek województwa pochodzi z SLD, a przewodniczący sejmiku z PSL.

Koalicja SLD-PSL istnieje nadto w 11 z 13 powiatów i w kilkunastu gminach, liczących powyżej 20 tys. mieszkańców.(an)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Czy odejście PSL paradoksalnie wzmocni rząd Leszka Millera, czy też przyczyni się do pogłębienia chaosu politycznego. Czy mniejszościowy gabinet SLD-UP będzie w stanie sprawować władzę, czy też potrzebny będzie nowy koalicyjny partner?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d3qlw9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qlw9b
Więcej tematów