Trwa ładowanie...
d31wqbr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Apel do cywilów o ewakuację ze wschodniej Ukrainy

Władze Ukrainy zaapelowały do mieszkańców wschodu kraju o opuszczenie miejscowości zajętych przez prorosyjskich bojowników. Międzynarodowi eksperci we wtorek mają wrócić na miejsce katastrofy malezyjskiego boeinga, gdzie szukają szczątków ofiar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prorosyjscy separatyści
Prorosyjscy separatyści (AFP, Fot: Bulent Kilic)
d31wqbr

Poszukiwania na miejscu katastrofy zestrzelonego malezyjskiego samolotu trwały w poniedziałek tylko 1,5 godziny - podała wieczorem ukraińska komisja rządowa ds. badania przyczyn tragedii.

Specjaliści międzynarodowi musieli się wycofać, gdyż w pobliżu słychać było strzały z broni palnej. Teren, gdzie samolot spadł na ziemię, jest pod kontrolą prorosyjskich separatystów. Eksperci zapowiedzieli, że powrócą tam we wtorek.

Przed południem do Holandii odleciał z Charkowa kolejny samolot ze szczątkami ofiar tragedii.

d31wqbr

W związku z trwającymi na wschodzie Ukrainy walkami między ukraińską armią a separatystami Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy zaapelowała do cywilów o ewakuację z miejsc zajętych przez separatystów. Ostrzegła też przed grabieżami, porwaniami, przejmowaniem prywatnych budynków oraz kradzieżami samochodów, których dopuszczają się separatyści.

Rzecznik RBNiO Andrij Łysenko poinformował, że władze zorganizowały dwa punkty dla ewakuowanych, które znajdują się w okolicach opanowanego przez rebeliantów Doniecka i Ługańska. Według Łysenki korytarzem utworzonym w ubiegłym tygodniu w okolicach Ługańska wydostało się prawie tysiąc osób.

Tymczasem rosyjska armia przeprowadza ćwiczenia wojskowe z udziałem ponad stu samolotów w centralnych oraz zachodnich obwodach kraju, przy granicy z Ukrainą.

Rosyjskie media podały, że ok. 430 żołnierzy ukraińskich schroniło się na terytorium Rosji. Dowództwo operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy potwierdziło, że część żołnierzy 72. brygady zmechanizowanej sił zbrojnych wyrwała się z okrążenia bojowników prorosyjskich i schroniła się po rosyjskiej stronie.

d31wqbr

Podziel się opinią

Share

d31wqbr

d31wqbr
Więcej tematów