Trwa ładowanie...
d402niz

Apel do Brytyjczyków: uczcie się języka polskiego oraz urdu

Brytyjczycy powinni uczyć się języka polskiego, urdu i punjabi - tak uważa profesor Wendy Ayres-Bennett z uniwersytetu w Cambridge. Wyjaśnia, że chodzi o to, aby być bardziej gościnnym wobec imigrantów. Dlatego apeluje do rządu, żeby ułatwił Brytyjczykom naukę tych języków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apel do Brytyjczyków: uczcie się języka polskiego oraz urdu
(freeimages.com, Fot: Joe Green)
d402niz

- To bardzo ważne, by myśleć o integracji, jako o zjawisku obustronnym. Imigranci często uczą się języka angielskiego, dlatego Brytyjczycy powinni nauczyć się polskiego, urdu, czy punjabi. Zwłaszcza w miejscach, gdzie imigrantów jest dużo. To sprzyja spójności społeczeństwa - twierdzi Wendy Ayres-Bennett, która jest profesorem filologii francuskiej oraz lingwistyki.

Poparła ona również nawoływania skierowane do przyjezdnych, by uczyli się języka angielskiego od razu po przybyciu na Wyspy.

- Jako naród, mieszkańcy Wielkiej Brytanii często nie widzą potrzeby, aby nauczyć się innego języka. Jest to uważane za pewnego rodzaju trudność i coś, co dotyczy jedynie elit intelektualnych - wyjaśniła.

Profesor chciałaby, by jej rodacy mieli więcej możliwości nauki władania językami. Zaapelowała do rządu o ułatwienie dla Brytyjczyków w tej sprawie. Szczególnie na obszarach zamieszkiwanych przez duże społeczności imigrantów. Jak dodała: "wskazywałoby to na istnienie wzajemnego wysiłku wkładanego w zrozumienie kultury i języka innych ludzi.

d402niz

Podziel się opinią

Share
d402niz
d402niz
Więcej tematów