Trwa ładowanie...

Szturm na lotnisko w Rosji. NATO zabrało głos

NATO zareagowało na doniesienia o antyizraelskich zamieszkach na rosyjskim lotnisku. - Kreml będzie dławić takie zajścia jak na lotnisku w Machaczkale, bo są one dla niego niekorzystne - uważa Janis Sarts, dyrektor Centrum Eksperckiego NATO ds. Komunikacji Strategicznej w Rydze.

Antyizraelskie zamieszki. Jest reakcja NATOAntyizraelskie zamieszki. Jest reakcja NATOŹródło: East News, fot: -
d13sgfb
d13sgfb

Obserwuje się zdecydowane zaostrzenie nastrojów w społeczeństwie rosyjskim, co jest widoczne w różnych aspektach życia codziennego. Przykładem takiej radykalizacji jest sytuacja, która miała miejsce na lotnisku w Dagestanie - zauważył Sarts, cytowany przez agencję LETA.

- Media rosyjskie nieustannie podsycają nienawiść wobec Ukraińców, krajów zachodnich, a ostatnio również wobec Izraela. W Rosji rosną napięcia, a Dagestan jest jednym z tych miejsc, skąd pochodzi wielu z tych, którzy polegli na wojnie w Ukrainie - kontynuował. Jego zdaniem, incydent, który miał miejsce na lotnisku, nie jest zaskakujący, ale jest raczej naturalnym efektem narastających napięć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowa Marszałkini Senatu? "Wybitna polityczka"

Sarts podkreślił, że takie wydarzenia jak to, które miało miejsce w Machaczkale, nie są korzystne dla Kremla. Moskwa z pewnością będzie próbować je stłumić, korzystając z jedynego, jakim dysponuje, środka - siły.

d13sgfb

Mimo że ten konkretny incydent nie stanowił bezpośredniego zagrożenia dla Kremla czy centralnych władz, to jednak, zgodnie z logiką systemu autorytarnego, takie działania nie mogą być tolerowane. Nie da się przewidzieć, jak daleko mogą się one rozwinąć - wyjaśnił.

Dantejskie sceny na lotnisku w Dagestanie

Agencja Reutera poinformowała w poniedziałek, że 60 osób zostało zatrzymanych po zamieszkach na lotnisku w Machaczkale, stolicy Dagestanu.

Dagestan to region o przeważającej populacji muzułmańskiej, położony na rosyjskim Kaukazie Północnym. Zajścia o charakterze antyizraelskim wybuchły po niepotwierdzonych informacjach o przylocie samolotu z Izraela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13sgfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d13sgfb
Więcej tematów