PolitykaAntoniego Macierewicza nie ma już w rządzie. Co powiedział podczas pożegnania?

Antoniego Macierewicza nie ma już w rządzie. Co powiedział podczas pożegnania?

Nieznane są jeszcze dalsze losy byłego już ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Wiadomo jednak, co powiedział, kiedy żegnał się ze stanowiskiem. Jego słowa zacytował historyk Sławomir Cenckiewicz. Dotyczą Smoleńska.

Antoniego Macierewicza nie ma już w rządzie. Co powiedział podczas pożegnania?
Źródło zdjęć: © PAP | Jacek Bednarczyk
Anna Kozińska

09.01.2018 | aktual.: 28.03.2022 10:56

"Gdybyście odmówili wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku i okoliczności śmierci prezydentów RP i żołnierzy, to byłoby tak, jakbyście zapomnieli o tych spod Monte Cassino i Tobruku. Pamiętajmy o wszystkich!" - miał powiedzieć Macierewicz, żegnając się ze stanowiskiem szefa MON. Jego słowa przytoczył Cenckiewicz na swoim twitterowym profilu.

Jak podkreślił, ten fragment "z mowy pożegnalnej pana ministra Antoniego Macierewicza zapamięta na zawsze".

Na jednym wpisie Cenckiewicz nie poprzestał. Wcześniej zamieścił grafikę z wizerunkiem Macierewicza na tle nawiązującym do filmów o Jamsie Bondzie. Dołączył do niej też komentarz

"Pożegnaliśmy się w MON z naszym szefem ministrem Macierewiczem. To była ciężka praca o przywrócenie polskiej armii siły, szacunku i wzorców! Dziękuję panie ministrze! Niech żyje Polska!" - napisał.

W kolejnym poście Cenckiewicz odpowiedział internautom na pytania o jego dalsze losy.

"Szanowni, proszę nie pytać mnie o moją przyszłość i Wojskowe Biuro Historyczne. Jestem pracownikiem MON i od nowego szefa już teraz wszystko zależy. Wszyscy czekamy na ministra Mariusza Błaszczaka! I gratulujemy nominacji! Dla chwały Polski!" - podkreślił.

Skład nowego rządu

O godz. 12 w Pałacu Prezydenckim został zaprzysiężony nowy rząd. W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszki, Antoniego Macierewicza, Anny Streżyńskiej i Witolda Waszczykowskiego.

Obraz
© WP.PL

Pojawiły się za to nowe nazwiska. Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ zastąpił Jacek Czaputowicz, a Błaszczaka - Joachim Brudziński, który stanął na czele MSWiA. Ministrem zdrowia jest teraz Łukasz Szumowski, ministrem inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, ministrem przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, a ministrem finansów - Teresa Czerwińska.

Adamczyk, Błaszczak i Kowalczyk pozostali w rządzie, ale będą kierować innymi resortami niż do tej pory. Andrzejowi Adamczykowi od teraz podlega Ministerstwo Infrastruktury, Mariuszowi Błaszczakowi - MON, a Henrykowi Kowalczykowi - Ministerstwo Środowiska.

Źródło Twitter/WP

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1072)