Trwa ładowanie...
ycipk-42ewxx

Antoni Macierewicz zdradza, co powiedział mu Donald Trump. To była krótka rozmowa

- Nie spotkałem się z krytyką Donalda Trumpa. Spotkałem się z nagonką na prezydenta USA polityków, części mediów i ośrodków finansowych, które te media finansują – twierdzi Antoni Macierewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
ycipk-42ewxx

Minister obrony narodowej skomentował w TVP Info swoje spotkanie podczas szczytu NATO z Donaldem Trumpem.

- To nie było spotkanie, ale krótka rozmowa. Przez 5 minut wymieniliśmy kilka uwag. Donald Trump podziękował mi, że Polonia na niego głosowała. Powiedział też, że według jego wiedzy żołnierze USA są w Polsce bardzo dobrze przyjmowani – zdradził Antoni Macierewicz.

Szef MON postanowił odnieść się do wielu krytycznych uwag pod adresem prezydenta USA. Antoni Macierewicz zadeklarował, że śledził wszystkie wypowiedzi Donalda Trumpa na temat NATO. Według niego, prezydent USA nigdy nie kwestionował istnienia NATO.

ycipk-42ewxx

- Uwagi prezydenta USA dotyczyły najbogatszych państw w sojuszu, które nie angażują się w działalność NATO. Te państwa często przeznaczają 1 proc., 1,5 proc. PKB na obronność zamiast wymaganych 2 proc. PKB. Donald Trump mówił, że Ameryka jest w NATO, chce w nim być i będzie wspierać NATO, ale bogate państwa nie mogą wykorzystywać Ameryki – tłumaczył Antoni Macierewicz.

NATO w Polsce, Polska w NATO

Minister obrony narodowej powiedział, że Polska uzyskała potwierdzenie, że po 2018 r. wojska NATO będą stacjonować w naszym kraju. Dodał, że amerykańskie wojska będą obecne w Polsce tak długo, jak długo będzie utrzymywać się zagrożenie na wschodzie.

Antoni Macierewicz ocenił też, że polskie zaangażowanie w działania przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu nie wpłyną na bezpieczeństwo Polski. Jak tłumaczył, obecność wojskowych w regionie ogranicza się do szklenia inżynierów i techników irackich, żeby mogli remontować poradziecki sprzęt.

ycipk-42ewxx
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-42ewxx

ycipk-42ewxx
ycipk-42ewxx