Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz witany z honorami przez generałów. "Nadgorliwość, czołobitność i lizusostwo"

Nie jest już ministrem obrony narodowej. Generałowie wciąż jednak salutują Antoniemu Macierewiczowi. Polityk na gest wojskowych zareagował uśmiechem, mimo że wcześniej meldowanie się osobom do tego nieuprawnionym oceniał jako "niedopuszczalne".

Antoni Macierewicz witany z honorami przez generałów. "Nadgorliwość, czołobitność i lizusostwo"Źródło: East News, fot: Tomasz Radzik/Agencja SE
d14ay31
d14ay31

"Generałowie ciągle salutują Macierewiczowi" - donosi "Super Express", a na dowód publikuje zdjęcie. Fotografia została wykonana podczas obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Gen. Roman Polko w rozmowie z dziennikiem nie kryje oburzenia.

W wojskowym regulaminie nie ma mowy o oddawaniu honorów byłemu szefowi MON.

"Żołnierze są obowiązani oddawać honory" 1. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej; 2. Marszałkom Sejmu i Senatu; 3. Prezesowi Rady Ministrów; 4. Ministrowi Obrony Narodowej; 5. przełożonym, starszym i równym stopniem; 6. kombatantom występującym z widocznym oznaczeniem stopnia wojskowego; 7. fladze państwowej, proporcowi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, fladze Ministra Obrony Narodowej, Marszałka Polski, Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, flagom rodzajów sił zbrojnych i banderze wojennej - w czasie ich oficjalnego podnoszenia i opuszczania (eksponowania), sztandarom wojskowym oraz banderze wojennej podczas wchodzenia na okręt i schodzenia z okrętu; 8. przed Grobem Nieznanego Żołnierza; 9. symbolom i miejscom upamiętniającym bohaterską walkę i męczeństwo Narodu Polskiego i innych narodów, jeśli są tam wystawione posterunki honorowe; 10. pogrzebom z wojskową asystą honorową" Pkt. 36 "Regulaminu Ogólnego Sił Zbrojnych RP"

Zobacz także: Burza wokół Marka Kuchcińskiego. Marszałek w ogniu krytyki liderki Platformy

Co więcej, po aferze z salutowaniem Bartłomiejowi Misiewiczowi, sam Macierewicz sprzeciwiał się "odchodzeniu od regulaminu".

d14ay31

- Absolutnie się zgadzam, że jest niedopuszczalne, by oficerowie Wojska Polskiego meldowali się komukolwiek poza ustalonymi prawnie osobami (…). Podzielam opinię, że było to niedopuszczalne i naganne - mówił Antoni Macierewicz.

- Salutowanie osobom do tego nieuprawnionym jest nadgorliwością, czołobitnością i lizusostwem w stosunku do polityków - powiedział z kolei gen. Roman Polko. I zaznaczył, że "on by w takiej sytuacji nie zasalutował".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14ay31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ay31
Więcej tematów