Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz uwieczniony na tablicy pamiątkowej żłobka

Maluchy z gminy Czarne w woj. pomorskim, jak tylko nauczą się czytać, dowiedzą się, że dzieciństwo w pięknym żłobku spędziły dzięki ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi. Lokalne władze postanowiły uwiecznić wkład szefa resortu w powstanie nowej placówki na specjalnej tablicy pamiątkowej.

Share
Antoni Macierewicz uwieczniony na tablicy pamiątkowej żłobka
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Czarne
d2ctn2r

Żłobek otwarto z pompą we wtorek, ale już kilka dni wcześniej miejscowość huczała od plotek. Ponoć patronem placówki miał zostać minister Antoni Macierewicz.

31 stycznia okazało się, że choć żłobek nie będzie nosił imienia szefa resortu obrony, to jednak lokalne władze postanowiły w inny sposób uczcić wkład ministra w jego powstanie: specjalną tablicą pamiątkową.

d2ctn2r

Gwoli ścisłości przyznać należy, że władze gminy upamiętniły na tablicy nie tylko ministra, ale również siebie. Napis brzmi bowiem: "Żłobek Gminny w Czarnem powstał w ramach realizacji resortowego programu Maluch przy wsparciu ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, Agencji Mienia Wojskowego oraz burmistrza Czarnego Piotra Zabrockiego".

- Ta tablica poświęcona jest tym wszystkim, którzy wpłynęli, zadziałali, że ten obiekt powstał - tłumaczył podczas ceremonii otwarcia obiektu burmistrz miasteczka Piotr Zabrocki.

"Dziennik Bałtycki" na swojej stronie internetowej postanowił spytać czytelników czy ich zdaniem "aktywni politycy powinni być honorowani pamiątkowymi tablicami, takimi jak w żłobku w Czarnem?". 92 proc. odparło "nie".

d2ctn2r

Podziel się opinią

Share
d2ctn2r
d2ctn2r
Więcej tematów