Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem. Radosław Fogiel: nie ma żadnych braków

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel nie rozumie kontrowersji wokół wyboru Antoniego Macierewicza na stanowisko marszałka seniora. Podkreśla, że były szef MON napisał piękną kartę w historii Polski i bez przeszkód może pełnić tę funkcję.
Share
Radosław Fogiel nie rozumie burzy, która wybuchła wokół Antoniego Macierewicza
Radosław Fogiel nie rozumie burzy, która wybuchła wokół Antoniego MacierewiczaŹródło: East News
d1xlq0h

- Funkcja marszałka seniora jest bardzo prestiżowa. Moją rolą nie jest ocena tej decyzji, to wyłączna prerogatywa prezydenta. Jeśli chodzi o samego Antoniego Macierewicza, to jest bardzo istotną figurą w historii. Był m.in. współzałożycielem KOR, ma ważne miejsce - powiedział na antenie TVN24.

Fogiel odniósł się do komentarzy, głoszących, że Antoni Macierewicz dzieli Polaków i nie jest człowiekiem skłonnym do kompromisu. - Nie uważam, żeby minister nie był osobą koncyliacyjną. Pan minister posiada dosyć spójne, stałe poglądy. Niektórzy faktycznie mogą się z nimi nie zgadzać, ale funkcja marszałka seniora jest po to, by pierwsze posiedzenie Sejmu przebiegło sprawnie, by wybrano prezydium Sejmu, a nie aby oceniać czyjeś poglądy - stwierdził.

d1xlq0h

Wicerzecznik PiS podkreślił, że "nie dostrzega żadnych braków", które miałyby przeszkodzić Macierewiczowi w sprawnym poprowadzeniu pierwszego posiedzenia nowej kadencji Sejmu.

Przypomnijmy, marszałkiem seniorem zostaje jeden z najstarszych posłów. Jak informowali współpracownicy Andrzeja Dudy, poprosił ich o sporządzenie listy 10 najstarszych parlamentarzystów nowej kadencji. Oprócz Macierewicza znaleźli się na niej m.in. najstarsza posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska, Dariusz Rosati, Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński.

Źródło: TVN24

Zobacz: Pikieta pod domem Kaczyńskiego. Stanowcza reakcja Leszka Millera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xlq0h

Podziel się opinią

Share
d1xlq0h
d1xlq0h
Więcej tematów