Trwa ładowanie...
dv8dwxc

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem. Radosław Fogiel: nie ma żadnych braków

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel nie rozumie kontrowersji wokół wyboru Antoniego Macierewicza na stanowisko marszałka seniora. Podkreśla, że były szef MON napisał piękną kartę w historii Polski i bez przeszkód może pełnić tę funkcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Fogiel nie rozumie burzy, która wybuchła wokół Antoniego Macierewicza
Radosław Fogiel nie rozumie burzy, która wybuchła wokół Antoniego Macierewicza (East News)
dv8dwxc

- Funkcja marszałka seniora jest bardzo prestiżowa. Moją rolą nie jest ocena tej decyzji, to wyłączna prerogatywa prezydenta. Jeśli chodzi o samego Antoniego Macierewicza, to jest bardzo istotną figurą w historii. Był m.in. współzałożycielem KOR, ma ważne miejsce - powiedział na antenie TVN24.

Fogiel odniósł się do komentarzy, głoszących, że Antoni Macierewicz dzieli Polaków i nie jest człowiekiem skłonnym do kompromisu. - Nie uważam, żeby minister nie był osobą koncyliacyjną. Pan minister posiada dosyć spójne, stałe poglądy. Niektórzy faktycznie mogą się z nimi nie zgadzać, ale funkcja marszałka seniora jest po to, by pierwsze posiedzenie Sejmu przebiegło sprawnie, by wybrano prezydium Sejmu, a nie aby oceniać czyjeś poglądy - stwierdził.

dv8dwxc

Wicerzecznik PiS podkreślił, że "nie dostrzega żadnych braków", które miałyby przeszkodzić Macierewiczowi w sprawnym poprowadzeniu pierwszego posiedzenia nowej kadencji Sejmu.

Przypomnijmy, marszałkiem seniorem zostaje jeden z najstarszych posłów. Jak informowali współpracownicy Andrzeja Dudy, poprosił ich o sporządzenie listy 10 najstarszych parlamentarzystów nowej kadencji. Oprócz Macierewicza znaleźli się na niej m.in. najstarsza posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska, Dariusz Rosati, Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński.

Źródło: TVN24

Zobacz: Pikieta pod domem Kaczyńskiego. Stanowcza reakcja Leszka Millera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv8dwxc

Podziel się opinią

Share
dv8dwxc
dv8dwxc
Więcej tematów