Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz: jeszcze w tym roku projekt zmiany systemu zarządzania armią

• Szef MON: obecny system powoduje niejasności podziału kompetencji
• Jego zdaniem obowiązujący od 2014 roku system się nie sprawdził
• Stwierdził, że jeszcze w tym roku projekt zmian znajdzie się w polskim Sejmie

Antoni Macierewicz: jeszcze w tym roku projekt zmiany systemu zarządzania armiąŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d25dnni
d25dnni

Jeszcze w tym roku do Sejmu trafi projekt zmiany wprowadzonego w 2014 r. systemu zarządzania armią - zapowiedział w sobotę szef MON Antoni Macierewicz.

Zmiany w obowiązującym od początku 2014 roku systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi - który wprowadził dwa główne dowództwa w miejsce odrębnych dowództw rodzajów sił zbrojnych, a Sztab Generalny uczynił ośrodkiem planowania strategicznego, a nie dowodzenia - to jeden z priorytetów obecnego kierownictwa MON. Według ministra Macierewicza obecny system powoduje niejasności co do podziału kompetencji pomiędzy organami dowódczymi i brak jednolitości dowodzenia.

Pytany o plany dotyczące reformy w sobotnim wywiadzie z TVP, szef MON zapowiedział, że "projekt zmiany systemu dowodzenia (armią - PAP) jeszcze w tym roku znajdzie się w polskim Sejmie".

Szef MON zapewnił jednocześnie, że już dziś w polskim wojsku "decyzje płyną z jednego źródła i (...) są skutecznie realizowane". "Udało się na bieżąco koordynować to, co zostało zepsute" - mówił.

d25dnni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25dnni
Więcej tematów