Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz i podkomisja smoleńska. "Z ostatniej chwili" w "Wiadomościach" TVP

Antoni Macierewicz prosi Telewizję Polską o emisję "filmowej relacji z wyników badań" prowadzonych przez podkomisję smoleńską. "Wiadomości" TVP poinformowały o tym na zakończenie głównego wydania programu w czwartek, zaznaczając, że to informacja z ostatniej chwili. Już wiadomo, że TVP nagranie podkomisji wyemituje.
Share
Antoni Macierewicz i podkomisja smoleńska. "Z ostatniej chwili" w "Wiadomościach" TVP
Antoni Macierewicz i podkomisja smoleńska. "Z ostatniej chwili" w "Wiadomościach" TVPŹródło: Getty Images, Fot: Adam Guz
d4by0yn

O przekazaniu nagrań przez Antoniego Macierewicza prowadząca "Wiadomości" TVP poinformowała na końcu programu, zaznaczając, że to doniesienia "z ostatniej chwili". Danuta Holecka wyjaśniła, że do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego wpłynęło pismo od szefa podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego w Smoleńsku.

"Przekazuję filmową relację z wyników badań prac podkomisji z prośbą o emisję w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej w godzinach wieczornych" - napisał Antoni Macierewicz w dokumencie, które pokazały "Wiadomości" TVP.

Pismo datowane jest na 8 kwietnia, a prowadząca program informacyjny w TVP1 odczytała całą jego krótką treść.

d4by0yn

Zobacz też: 11. rocznica katastrofy w Smoleńsku. Polityk PiS zmienił zdanie na temat tragedii

W "Wiadomościach" TVP nie wyjaśniono, co zawiera materiał filmowy załączony przez Antoniego Macierewicza. Nie jest jasne, jak długie jest nagranie i czy przedstawia nowe tezy lub wnioski z prac komisji.

TVP w czwartek wieczorem na stronie internetowej wyjaśniła, że film pokaże w sobotni wieczór o godz. 20:25 w TVP1.

d4by0yn

"Telewizja Polska, jako nadawca publiczny, w sprawie tak ważnej jak wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej czuje się zobowiązana w pierwszej kolejności publikować materiały autoryzowane przez instytucje państwowe, w drugiej zaś - o charakterze dziennikarskim i publicystycznym" - poinformowała TVP.

Antoni Macierewicz i podkomisja smoleńska. Zmiany w ramówce

Kilka dni wcześniej Antoni Macierewicz zapowiedział, że dzięki jednemu z rozdziałów raportu prowadzonej przez niego podkomisji, "będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem".

Podkreślił, że zależy mu na tym, aby z raportem zapoznała się również opinia publiczna. Wcześniej TVP zapowiadała, że 10 kwietnia 2021 r. na antenie Jedynki pokaże dramat fabularny "Smoleńsk" Antoniego Krauzego poprzedzony dokumentem "Stan zagrożenia" Ewy Stankiewicz.

d4by0yn

"Film 'Stan zagrożenia' w reżyserii Ewy Stankiewicz widzowie TVP1 będą mogli obejrzeć w niedzielę 18 kwietnia, tj. w 11. rocznicę pogrzebu Pary Prezydenckiej" - przekazano w czwartkowym komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4by0yn

Podziel się opinią

Share
d4by0yn
d4by0yn
Więcej tematów