Trwa ładowanie...
d2pr6tv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ansa: abp Wesołowski swobodnie porusza się po Watykanie

Osadzony we wrześniu w areszcie domowym w Watykanie oskarżony o pedofilię arcybiskup Józef Wesołowski od soboty porusza się swobodnie za Spiżową Bramą - podała Ansa. Podkreśla się, że Watykan nie informował o nowych decyzjach w jego sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ansa: abp Wesołowski swobodnie porusza się po Watykanie
(AP, Fot: © 2014 Manuel Diaz)
d2pr6tv

Nie jest zatem jasne, zauważono, czym należy tłumaczyć to, że były nuncjusz na Dominikanie, czekający na proces przed trybunałem watykańskim, najwyraźniej bez żadnych ograniczeń chodzi po Watykanie. Z chwilą aresztowania 23 września został osadzony w areszcie w Kolegium Penitencjarzy, czyli domu spowiedników z bazyliki świętego Piotra. Przypuszcza się, że nadal tam przebywa.

Na terytorium Watykanu spotkało go kilka osób, nie kryjąc zaskoczenia - podkreśliła Ansa.

Watykańskie źródła nie wyjaśniły, czy znaczy to, że abp Wesołowski odzyskał wolność bądź większą swobodę poruszania się, czy też zapadła jakaś nowa decyzja w jego sprawie. Oficjalnie o tym nie informowano. Od wielu tygodni brak jakichkolwiek oficjalnych wiadomości o nim. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową abp Wesołowski zdeterminowany jest, by odpierać wszelkie zarzuty.

d2pr6tv

Obecnie były nuncjusz, zdymisjonowany przez papieża Franciszka w sierpniu 2013 roku w związku z zarzutami pedofilii, czeka na rozpatrzenie przez trybunał kanoniczny w Kongregacji Nauki Wiary jego odwołania od czerwcowego wyroku o wydaleniu go ze stanu kapłańskiego. Apelację złożył w sierpniu, a miesiąc później został aresztowany na wniosek watykańskiego wymiaru sprawiedliwości i od razu osadzony w areszcie domowym, co tłumaczono wtedy stanem jego zdrowia. Rozpatrzenie apelacji opóźnia się.

Na przełomie roku ma się rozpocząć proces karny arcybiskupa Wesołowskiego przed trybunałem Państwa Watykańskiego. Grozi mu do 7 lat więzienia.

d2pr6tv

Podziel się opinią

Share

d2pr6tv

d2pr6tv
Więcej tematów