Trwa ładowanie...
d17uxxn

Anonymous ujawniają bazy danych rządu i hasła do maili

"Rozpoczynamy operację ACTA, przygotujcie się na serię ciekawych linków..." - zapowiedziała około południa grupa Anonymous Polska na swoim profilu na Facebooku. Następnie zaczęli publikować linki do stron, na których ujawniają adresy mailowe, loginy i hasła pracowników rządowych oraz polityków regionalnych. Jak piszą, ujawniają również fragmenty baz danych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dane opublikowane przez Anonymous Polska
Dane opublikowane przez Anonymous Polska (Anonymous Polska)
d17uxxn

Grupa opublikowała maila i hasła do serwisów rządowych oraz PSL zachodniopomorskiego, z Gryfina, Stargardu i Powiatu Kamieńskiego. Również bazy danych: Politechniki Krakowskiej, Platformy Obywatelskiej i PO z Nowego Sącza. Grupa ujawniła także maile do pracowników Telewizji Polskiej. Anonimowi z Polski opublikowali również listę zaatakowanych dziś witryn: www.elblag.sr.gov.pl, www.braniewo.sr.gov.pl, www.ilawa.sr.gov.pl, www.ostroda.sr.gov.pl, www.dzialdowo.sr.gov.pl, www.nowemiastolubawskie.sr.gov.pl.

"To co, może wyślemy część tych plików do ich właścicieli? Śmiało" - zachęcają Anonimowi społeczność Facebooka.

Anonymous Polska stwierdza również, że "wszystko zależy od dzisiejszego i jutrzejszego dnia - od protestów i e-operacji". Grupa odnosi się także do oświadczenia ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego. "Boni upiera się, że na podpisanie ACTY polski rząd ma czas do 1 maja 2013. My nie będziemy czekać. #OP ACTA - FAZA CZWARTA! 24-25.01.12" - zapowiada Anonymous Polska.

Grupa informuje, że to jeszcze nie koniec jej działalności. "Lulz, to nie jest nasz wspomniany 'as' z rękawa - zaledwie przedsmak. Rząd ma jeszcze okazję się wycofać z ACTA" - dodaje grupa.

Zobacz raport ws.

d17uxxn

Podziel się opinią

Share

d17uxxn

d17uxxn
Więcej tematów