Trwa ładowanie...

Anonymous ujawniają bazy danych rządu i hasła do maili

"Rozpoczynamy operację ACTA, przygotujcie się na serię ciekawych linków..." - zapowiedziała około południa grupa Anonymous Polska na swoim profilu na Facebooku. Następnie zaczęli publikować linki do stron, na których ujawniają adresy mailowe, loginy i hasła pracowników rządowych oraz polityków regionalnych. Jak piszą, ujawniają również fragmenty baz danych.

Anonymous ujawniają bazy danych rządu i hasła do mailiŹródło: Anonymous Polska
d2nn3vs
d2nn3vs

Grupa opublikowała maila i hasła do serwisów rządowych oraz PSL zachodniopomorskiego, z Gryfina, Stargardu i Powiatu Kamieńskiego. Również bazy danych: Politechniki Krakowskiej, Platformy Obywatelskiej i PO z Nowego Sącza. Grupa ujawniła także maile do pracowników Telewizji Polskiej. Anonimowi z Polski opublikowali również listę zaatakowanych dziś witryn: www.elblag.sr.gov.pl, www.braniewo.sr.gov.pl, www.ilawa.sr.gov.pl, www.ostroda.sr.gov.pl, www.dzialdowo.sr.gov.pl, www.nowemiastolubawskie.sr.gov.pl.

"To co, może wyślemy część tych plików do ich właścicieli? Śmiało" - zachęcają Anonimowi społeczność Facebooka.

Anonymous Polska stwierdza również, że "wszystko zależy od dzisiejszego i jutrzejszego dnia - od protestów i e-operacji". Grupa odnosi się także do oświadczenia ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego. "Boni upiera się, że na podpisanie ACTY polski rząd ma czas do 1 maja 2013. My nie będziemy czekać. #OP ACTA - FAZA CZWARTA! 24-25.01.12" - zapowiada Anonymous Polska.

Grupa informuje, że to jeszcze nie koniec jej działalności. "Lulz, to nie jest nasz wspomniany 'as' z rękawa - zaledwie przedsmak. Rząd ma jeszcze okazję się wycofać z ACTA" - dodaje grupa.

Zobacz raport ws.

d2nn3vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nn3vs
Więcej tematów