Trwa ładowanie...
d3rdltm

Anna Zalewska złoży pozew przeciwko Schetynie. Chodzi o sprawę PCK we Wrocławiu

We wtorek Anna Zalewska zamierza złożyć pozew w związku z "oszczerstwami", których dopuścił się wobec niej Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO zasugerował, że minister edukacji jest zamieszana w aferę we wrocławskim PCK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Zalewska twierdzi, że nie ma nic wspólnego z nieprawidłowościami w PCK
Anna Zalewska twierdzi, że nie ma nic wspólnego z nieprawidłowościami w PCK (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d3rdltm

- Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała w poniedziałek szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej. Anna Zalewska dała przewodniczącemu PO tydzień na przeprosiny za słowa o jej rzekomych związkach z nieprawidłowościami we wrocławskim PCK. Ale się ich nie doczekała.

W sprawie, która poróżniła polityków, postawiono już zarzuty. Wojewódzki radny PiS Jerzy G., będzie musiał wytłumaczyć się z przywłaszczenia pieniędzy dolnośląskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Prokuratura bada również, czy z tych funduszy nie finansował partyjnej kampanii wyborczej. W czwartek z PiS wystąpił Piotr Babiarz, szef wrocławskich struktur partii.

d3rdltm

To właśnie ten fakt komentował na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, że sprawa może dotyczyć także innych polityków PiS, w tym Anny Zalewskiej. Taka sama sugestia padła w "Gazecie Wyborczej".

- W wielu tych enuncjacjach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i, jak widzieliśmy na wielu zdjęciach, bliskim współpracownikiem aresztowanego działacza PiS. Oczekiwałbym, że jeżeli pani minister Zalewska nie jest w stanie wypowiedzieć się w tej sprawie, to zanim przekona premier Morawiecki Jean-Claude'a Junckera do tego, że praworządność ma się świetnie, żeby też wypowiedział się, jaka jest polityczna przyszłość pani minister Zalewskiej - powiedział polityk.

Zobacz także: Pitera nie kryje: Schetyna charyzmy nie ma za dużo

Źródło: radiowroclaw.pl

d3rdltm

Podziel się opinią

Share

d3rdltm

d3rdltm
Więcej tematów