Trwa ładowanie...
dnlohg5

Anna Zalewska na spotkaniu z mieszkańcami swojego okręgu. Została wybuczana

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska odwiedziła mieszkańców swojego okręgu. Pojawiła się na spotkaniu poświęconym budowie zbiorników retencyjnych w Kotlinie Kłodzkiej. I choć przywiozła dobrą wiadomość, została wybuczana i wygwizdana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Zalewska została wybuczana na spotkaniu z mieszkańcami swojego okręgu wyborczego
Anna Zalewska została wybuczana na spotkaniu z mieszkańcami swojego okręgu wyborczego (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
dnlohg5

Wody Polskie badały możliwość zbudowania w okolicach Kłodzka (woj. dolnośląskie) kilkunastu suchych zbiorników retencyjnych, żeby chronić region przed powodzią. W proces ten zaangażowany był Bank Światowy i firma SWECO, która przygotowała analizę na ten temat. Cztery takie zbiorniki już są budowane. Budowa kolejnych wiązałaby się z wysiedleniem z terenu Kotliny Kłodzkiej 2,5 tysiąca mieszkańców - informuje portal tvsudecka.

Zobacz także: Poszukiwania następcy Anny Zalewskiej. Pada kilka nazwisk

Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej i samorządowcy ostro sprzeciwiali się budowie nowych zbiorników. W piątek doszło do spotkania na ten temat z przedstawicielami Wód Polskich i Banku Światowego. Na spotkaniu niespodziewanie pojawiła się minister edukacji Anna Zalewska. I to ona przekazała mieszkańcom informację o tym, że projekt budowy nowych zbiorników został wstrzymany.

dnlohg5

- Jestem posłem z tego okręgu, nie mogłam lekceważyć uwag z tego regionu, które trafiały do biura poselskiego. Stąd przyjechałam przygotowana z następującą informacją, że nie ma żadnych dalszych analiz, że nie ma planów, że tylko te cztery zbiorniki zaplanowane przez poprzedników będą realizowane - tłumaczyła dziennikarzom swoją obecność na spotkaniu Zalewska.

Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej nie przyjęli minister zbyt ciepło. Gdy gospodarz spotkania przedstawił ją, by udzielić jej głosu, na sali rozległo się buczenie i gwizdy. - Na buczenie jeszcze nie zasłużyłam - broniła się minister.

Zobacz także: Wybory do PE. Nauczyciele mobilizują się. Część pojedzie głosować w okręgu Zalewskiej

Anna Zalewska jest posłem z okręgu wałbrzyskiego, który obejmuje swoim zasięgiem także miejscowości położone w Kotlinie Kłodzkiej. Startuje do Parlamentu Europejskiego jako "jedynka" z okręgu Dolny Śląsk i województwa opolskiego.

Żródło: tvsudecka.pl

dnlohg5

Podziel się opinią

Share

dnlohg5

dnlohg5
Więcej tematów