Trwa ładowanie...

Anna Zalewska na spotkaniu z mieszkańcami swojego okręgu. Została wybuczana

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska odwiedziła mieszkańców swojego okręgu. Pojawiła się na spotkaniu poświęconym budowie zbiorników retencyjnych w Kotlinie Kłodzkiej. I choć przywiozła dobrą wiadomość, została wybuczana i wygwizdana.

Share
Anna Zalewska na spotkaniu z mieszkańcami swojego okręgu. Została wybuczana
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
dm8rx78

Wody Polskie badały możliwość zbudowania w okolicach Kłodzka (woj. dolnośląskie) kilkunastu suchych zbiorników retencyjnych, żeby chronić region przed powodzią. W proces ten zaangażowany był Bank Światowy i firma SWECO, która przygotowała analizę na ten temat. Cztery takie zbiorniki już są budowane. Budowa kolejnych wiązałaby się z wysiedleniem z terenu Kotliny Kłodzkiej 2,5 tysiąca mieszkańców - informuje portal tvsudecka.

Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej i samorządowcy ostro sprzeciwiali się budowie nowych zbiorników. W piątek doszło do spotkania na ten temat z przedstawicielami Wód Polskich i Banku Światowego. Na spotkaniu niespodziewanie pojawiła się minister edukacji Anna Zalewska. I to ona przekazała mieszkańcom informację o tym, że projekt budowy nowych zbiorników został wstrzymany.

dm8rx78

- Jestem posłem z tego okręgu, nie mogłam lekceważyć uwag z tego regionu, które trafiały do biura poselskiego. Stąd przyjechałam przygotowana z następującą informacją, że nie ma żadnych dalszych analiz, że nie ma planów, że tylko te cztery zbiorniki zaplanowane przez poprzedników będą realizowane - tłumaczyła dziennikarzom swoją obecność na spotkaniu Zalewska.

Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej nie przyjęli minister zbyt ciepło. Gdy gospodarz spotkania przedstawił ją, by udzielić jej głosu, na sali rozległo się buczenie i gwizdy. - Na buczenie jeszcze nie zasłużyłam - broniła się minister.

Anna Zalewska jest posłem z okręgu wałbrzyskiego, który obejmuje swoim zasięgiem także miejscowości położone w Kotlinie Kłodzkiej. Startuje do Parlamentu Europejskiego jako "jedynka" z okręgu Dolny Śląsk i województwa opolskiego.

Żródło: tvsudecka.pl

dm8rx78

Podziel się opinią

Share
dm8rx78
dm8rx78
Więcej tematów