Trwa ładowanie...
telewizja
02-02-2017 07:41

Anna Sobecka: Kurski zrobił dla TVP więcej niż wcześniejsi prezesi razem wzięci

- Jako wieloletni członek Rady Programowej TVP byłam świadkiem rządów różnych prezesów i muszę przyznać, że prezes Jacek Kurski przez te kilkanaście miesięcy zrobił dla TVP więcej niż pozostali razem wzięci - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" posłanka PiS Anna Sobecka.

Share
Anna Sobecka: Kurski zrobił dla TVP więcej niż wcześniejsi prezesi razem wzięciŹródło: PAP
d3pjlyg

Pełniąca funkcję członka Rady Programowej TVP Anna Sobecka podkreśliła, że "Kurski jest zdecydowanie odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu".

Zapytana o brak relacji TVP z tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wskazała, że informacja o wydarzeniu podana była w głównym wydaniu "Wiadomości". - Brak szczegółowej relacji z tego wydarzenia wynikał natomiast z faktu, że głównym partnerem telewizyjnym WOŚP była Grupa TVN, a nie TVP - powiedziała.

- Telewizja powinna służyć obiektywnemu informowaniu społeczeństwa. Misja, którą powinna pełnić, jest zapisana w ustawie o radiofonii i TV, w art. 21, który mówi m.in. że "ma respektować chrześcijański system wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki, służyć umacnianiu rodziny, służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych i służyć zwalczaniu patologii społecznych - podkreśliła Sobecka.

Posłanka oceniła, że dla dziennikarstwa najważniejszy powinien być obiektywizm. - Dla znalezienia przykładu upolitycznienia dziennikarstwa wystarczy wejść na profil twitterowy red. Tomasza Lisa, który przez lata otrzymywał pieniądze z TVP, choć z rzetelnym dziennikarstwem nie miał i nie ma nic wspólnego - podsumowała.

d3pjlyg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pjlyg
d3pjlyg
Więcej tematów