Trwa ładowanie...
IAR

Anna Grodzka oficjalnie kandydatką na prezydenta

Anna Grodzka oficjalnie została kandydatką Partii Zieloni w wyborach prezydenckich. Ugrupowanie deklaruje, że posłanka będzie kandydatką "lewicy społecznej".
Share
Anna Grodzka oficjalnie kandydatką na prezydenta
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d30sseu

Anna Grodzka została wyłoniona przez Komitet Inicjatywy „Prawybory Społecznego Kandydata na Prezydenta RP”. W skład tej grupy wchodzą stowarzyszenia i fundacje kojarzone z lewicą. W manifeście Komitetu jest mowa o kandydacie, który będzie "aktywnie wpływał na realizację interesu społeczeństwa" i sprawi, że Polska przestanie być "rezerwuarem taniej siły roboczej".

Kandydat społecznej lewicy miałby też wspierać transformację energetyczną Polski w kierunku energetyki odnawialnej. Komitet deklaruje również, że celem kandydata lewicy społecznej jest działanie na rzecz "odnowy demokracji", świeckiego charakteru państwa a w sferze gospodarczej realizowanie postulatów demokracji pracowniczej.

Anna Grodzka rozpocznie swoją kampanię prezydencką 13 lutego o godzinie 12.00. By wziąć udział w wyborach prezydenckich każdy kandydat musi zebrać do 26 marca 100 tysięcy podpisów poparcia.

d30sseu

Podziel się opinią

Share
d30sseu
d30sseu
Więcej tematów