Trwa ładowanie...
d1ardid
d1ardid

Anita Sowińska

Najnowsze informacje
2.8
(15 głosów)
Oceń:
Partie:
Anita Sowińska to była działaczka KOD-u z Łodzi
Facebook.com

Anita Sowińska to działaczka społeczno-polityczna z Łodzi. Ma dwudziestoletnie doświadczenie menedżerskie. Od kilkunastu lat pracuje w międzynarodowej korporacji z branży chemicznej. Skończyła marketing i zarządzanie na Politechnice Łódzkiej oraz studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego Warszawie.

Anita Sowińska w polityce

Od 2019 do 2019 Anita Sowińska była członkinią Komitetu Obrony Demokracji i delegatką na krajowy zjazd KOD-u. Od lipca 2018 roku należy do Instytutu Myśli Demokratycznej założonego przez Roberta Biedronia, a od początku 2019 do partii Wiosna. W kwietniu została koordynatorką regionalną tego ugrupowania w Łódzkiem.

Anita Sowińska - poglądy

Anita Sowińska opowiada się za ideą demokratycznego państwa prawa oraz działa na rzecz zrównoważonego rozwoju i wdrażania ekologicznych rozwiązań. Bliskie są jej również sprawy kobiet. Reprezentuje partię Wiosna jako kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 z pierwszej pozycji na liście w okręgu 6, który obejmuje województwo łódzkie.

W Europarlamencie Anita Sowińska chciałaby zajmować się polityką UE związaną z ochroną środowiska naturalnego, zdrowiem publicznym i bezpieczeństwem żywności, a także przemysłem, badaniami naukowymi i energią.

d1ardid
d1ardid
d1ardid
d1ardid