Trwa ładowanie...

Anglojęzyczne dzieci to mniejszość w londyńskich szkołach

Uczniowie, dla których angielski jest pierwszym językiem stanowią mniejszość w szkołach podstawowych w centrum Londynu – pokazują statystyki. W niektórych miejscach nawet 4 na 5 uczniów nie mówi po angielsku.

Share
Anglojęzyczne dzieci to mniejszość w londyńskich szkołach
Źródło: Jupiterimages
d952r05

W centrum Londynu dla 54% uczniów szkół podstawowych i 48,5 uczniów szkół średnich angielski nie jest pierwszym językiem. Daje to sumę – 159 340 dzieci. W całym kraju angielski jest językiem obcym dla prawie pół miliona młodych ludzi.

Statystyki pokazują, że w 14 gminach przeważają uczniowie z językiem angielskim, jako drugim – w Londynie i Slough. W Tower Hamlets dla prawie czterech na pięciu uczniów angielski nie jest pierwszym językiem. W innych rejonach, jak Leicester, Luton i Bradford ta proporcja sięga 50%. Ogólna liczba takich uczniów w podstawówkach to 15,5%, co oznacza wzrost z 14,4%, które miały miejsce w ostatnich latach.

Statystyki Department for Children, Schools and Families wskazują na duże zmiany demograficzne, które miały miejsce w ostatniej dekadzie na Wyspach Brytyjskich. Oznaczają również, że większość imigrantów w ostatnich latach osiedla się w Londynie.

Tak duże liczby budzą zaniepokojenie, ponieważ szkoły mogą nie być w stanie udźwignąć finansowo dodatkowej pomocy dla uczniów, którzy mają problemy z angielskim.

Źródło "Moja Wyspa", MJ

d952r05

Podziel się opinią

Share
d952r05
d952r05
Więcej tematów