Trwa ładowanie...
d3zabtv

Angela Merkel za zacieśnieniem partnerstwa UE ze wschodnimi sąsiadami

Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się podczas spotkania z premierami Ukrainy, Gruzji i Mołdawii za zacieśnieniem partnerstwa UE z jej wschodnimi sąsiadami, bez względu na kryzys ukraiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel i Arsenij Jaceniuk
Angela Merkel i Arsenij Jaceniuk (PAP/EPA, Fot: Maurizio Gambarini)
d3zabtv

Merkel podkreśliła zarazem, że Unia Europejska nie zamierza w ten sposób robić konkurencji Rosji. Powiedziała, że nie chodzi o stawianie tych krajów w sytuacji "albo, albo".

Kanclerz Niemiec wyraziła głębokie zaniepokojenie zaginięciem na wschodzie Ukrainy czterech obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. OBWE przypuszcza, że zostali oni uprowadzeni przez separatystów. "Uczynimy wszystko, by ich uwolnić" - powiedziała Angela Merkel.

UE chce w czerwcu sfinalizować umowy stowarzyszeniowe z Mołdawią i Gruzją. Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk powiedział, że celem Ukrainy jest stanie się krajem europejskim - informuje agencja dpa.

Nawiązując do separatystycznych dążeń sił prorosyjskich na wschodzie Ukrainy, Jaceniuk zapewnił, że "w Europie nigdy nie będzie nowego muru berlińskiego".

d3zabtv

Podziel się opinią

Share
d3zabtv
d3zabtv
Więcej tematów