Trwa ładowanie...
d10zose

Angela Merkel przeciwna ograniczaniu imigracji

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wypowiedziała się na łamach gazety "Times" przeciwko planom premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, które mają na celu ograniczenie napływu imigrantów z biedniejszych krajów UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (PAP/EPA, Fot: STEPHANIE LECOCQ)
d10zose

- Niemcy nie będą manipulować fundamentalnymi zasadami swobody przemieszczania się osób w UE - powiedziała Merkel w wywiadzie dla "Timesa" udzielonym przy okazji ostatniego szczytu UE w Brukseli.

Cameron jest zdania, że liczba obcokrajowców, którzy mogą na dłuższy czas przyjechać do danego kraju, powinna być regulowana przez rząd w zależności od potrzeb państwa. Brytyjski premier uważa, że swobodny przepływ osób w UE powinien odbywać się tylko pomiędzy krajami o takim samym poziomie gospodarczym. Dla imigrantów bez kwalifikacji z państw biedniejszych powinny jego zdaniem obowiązywać kontyngenty.

Unijny komisarz ds. pracy Laszlo Andor uznał brytyjskie plany za nielegalne i zaznaczył, że żaden inny kraj UE ich nie popiera.

Merkel zapowiedziała współpracę z Wielką Brytanią przy zwalczaniu przypadków wyłudzania świadczeń socjalnych przez imigrantów z innych krajów UE. - To jest temat kontrowersyjny, na który dyskutuje się także w Niemczech - powiedziała. Lekarstwem na nadużycia nie może być jednak ograniczenie swobody przemieszczania się - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu.

d10zose

Podziel się opinią

Share
d10zose
d10zose
Więcej tematów