Trwa ładowanie...
Andrzej Zoll o referendum: ta zabawa polityczna może doprowadzić do wykrzywienia wyników

Andrzej Zoll o referendum: ta zabawa polityczna może doprowadzić do wykrzywienia wyników

- Jestem rozczarowany tym, że prezydent nie wziął pod uwagę konstytucji - powiedział były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Zoll, komentując wniosek prezydenta o zwołanie drugiego referendum w dniu wyborów parlamentarnych.

Share
d4djry4

Zoll zaznaczył, że referenda powinny dotyczyć "spraw szczególnie ważnych dla państwa", jak wejście do Unii Europejskiej, wprowadzenie euro w Polsce czy zmiany konstytucji.

- Zaczynamy się referendum bawić i to jest taka zabawa polityczna, która może doprowadzić do bardzo znacznego wykrzywienia wyników wyborów - ostrzegł konstytucjonalista.

Były prezes TK wyraził nadzieję, że Senat nie poprze wniosku Andrzeja Dudy.

d4djry4

6 września odbędzie się referendum ogłoszone przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego ws. finansowania partii z budżetu państwa, rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników oraz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Prezydent Andrzej Duda poparł wniosek PiS o zorganizowanie drugiego referendum i zapytanie obywateli o obniżenie wieku emerytalnego, obowiązek szkolny dla 6-latków i prywatyzację Lasów Państwowych.

d4djry4

Podziel się opinią

Share
d4djry4
d4djry4
Więcej tematów