WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Andrzej Włodarczyk ponownie wiceministrem zdrowia

Minister zdrowia Ewa Kopacz potwierdziła nieoficjalne informacje PAP, że Andrzej Włodarczyk zostanie ponownie wiceministrem zdrowia. Złożyłam panu Włodarczykowi propozycję objęcia stanowiska wiceministra i on ją przyjął - powiedziała minister Kopacz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Andrzej Włodarczyk zastąpi byłego wiceministra zdrowia Marka Twardowskiego, który w grudniu ubiegłego roku podał się do dymisji.

Włodarczyk był wiceministrem zdrowia od grudnia 2007 r. do maja 2008 r. - wtedy podał się do dymisji. Jak mówił, była ona spowodowana przyczynami zdrowotnymi.

Jako wiceminister Włodarczyk uczestniczył w pracach "białego szczytu", zajmował się m.in. kwestią wynagrodzeń pracowników służby zdrowia.

WP

Jest lekarzem, był przewodniczącym Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej.

Dymisję Marka Twardowskiego, którego zastąpić ma Włodarczyk, premier przyjął 20 grudnia.

Powodem dymisji Twardowskiego miał być spór lekarzy rodzinnych skupionych w Federacji Porozumienie Zielonogórskie, którego współzałożycielem był Twardowski, z NFZ o kontrakty na 2011 r. oraz opóźnienie wejścia w życie listy leków refundowanych, na której miały znaleźć się analogi insulinowe.

Twardowski pod koniec października informował, że długo działające analogi insulinowe znajdą się na liście leków refundowanych. Wyjaśniał, że środki na refundacje pochodzą z oszczędności, które powstały dzięki korzystnym negocjacjom z koncernami farmaceutycznymi. Tak się jednak nie stało - długo działające analogi insulinowe nie znalazły się na liście leków refundowanych; mają być bezpłatne dzięki wpisaniu ich w program terapeutyczny, którego projekt ma być gotowy do końca roku.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP