Trwa ładowanie...
dsww3qi
Andrzej Duda

Andrzej Duda zawetował pierwszą ustawę PiS. Internauci: to tylko taka zagrywka

"Raz na dwa lata to i Adrian może... jak Prezes pozwoli" - brzmi jeden z komentarzy pod wpisem Kancelarii Prezydenta o pierwszej zawetowanej przez prezydenta ustawie PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda zawetował pierwszą ustawę PiS. Internauci: to tylko taka zagrywka
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
dsww3qi

Regionalne Izby Obrachunkowe pozostaną niezależne. Andrzej Duda zawetował ustawę, która miała podporządkować samorządy władzy centralnej. To pierwsze weto prezydenta wobec ustawy uchwalonej przez PiS.

- Prezydent wsłuchał się w głosy samorządowców, w szczególności organizacji reprezentujących różne szczeble samorządu terytorialnego w Polsce, które zwracają uwagę na to, że ustawa dawałaby władzy centralnej możliwość zbytniej ingerencji w działania samorządu terytorialnego - uzasadniał decyzję prezydenta jego rzecznik Krzysztof Łapiński.

Czytaj także:Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o RIO

dsww3qi

Co o pierwszym wecie prezydenta sądzą internauci? W komentarzach pod wpisem o weto na profilu Kancelarii Prezydenta zaroiło się od wpisów nawołujących do zawetowania kolejnych ustaw: o KRS, ustroju sądów, nowym podatku paliwowym. Większość internautów zgodnie twierdzi również, że weto prezydenta to tylko zagrywka, sposób na pokazanie, że Andrzej Duda nie jest "notariuszem" PiS, który podpisuje wszystkie przedłozone mu ustawy.

Część internautów sądzi, że weto prezydenta miało stanowić zasłonę dymna dla złożonego przez posłów PiS nowego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zaapelowwał na swoim profilu na Twitterze, by ten "uchronił Rzeczypospolitą od szaleństwa PiS".

Apel ten natychmiast został skomentowany przez internautów.

Komentatorzy nie wierzą w to, że weto ustawy o RIO to dowód na samodzielność prezydenta.

dsww3qi

Podziel się opinią

Share
dsww3qi
dsww3qi
Więcej tematów