Trwa ładowanie...

Wizy do USA zostaną zniesione jeszcze w listopadzie. Andrzej Duda wydał oświadczenie

Prezydent Andrzej Duda wygłosił oświadczenie. Powiedział, że wizy do USA zostaną zniesione wcześniej, niż zakładano. Dojdzie do tego jeszcze w tym miesiącu.

Share
Wizy do USA zostaną zniesione jeszcze w listopadzie. Andrzej Duda wydał oświadczenie
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d4naa9m

- Postanowiliśmy ogłosić bardzo ważną i radosną wiadomość. Pani ambasador Georgette Mosbacher poinformowała mnie, że dziś w Waszyngtonie zostanie ogłoszony komunikat, zgodnie z którym Polska została przyjęta do programu bezwizowego - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Podróż turystyczna i biznesowa do USA bez wiz na maksymalnie 90 dni będzie możliwa od 11 listopada. Prezydent zaznaczył, że liczy na radość Polaków.

d4naa9m

- Dziękuję prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał, że Polska zostanie przyjęta do tego programu ruchu bezwizowego do końca jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję też pani ambasador za bardzo poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję także wszystkim moim rodakom, którzy się w tę sprawę zaangażowali - dodał Duda.

- Wiem, że prezydent USA jest bardzo podekscytowany perspektywą ogłoszenia tej informacji - powiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher o niespełnionych obietnicach poprzedników Trumpa

Ambasador USA w Polsce zaznaczyła, że zarówno George Bush jak i Barack Obama obiecywali Polsce wejście do ruchu bezwizowego, ale nie spełnili swojej obietnicy. - Prezydent Trump zaangażował mnie, bym uruchomiła ten proces, który był bardzo skomplikowany - powiedziała Mosbacher.

"To historyczny sukces! Dzięki ciężkiej pracy naszych rządów i zaangażowaniu starających się o wizę, od 11.11. 2019 Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz! Relacje polsko-amerykańskie jeszcze nigdy nie były tak dobre, dziś wprowadziliśmy je na zupełnie nowy poziom. DZIĘKUJĘ!" - napisała na Twitterze amerykańska ambasador.

d4naa9m

Resort bezpieczeństwa narodowego USA potwierdził, że od 11 listopada Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz.

LOT w kampanii sugerował Polakom występowanie o wizy amerykańskie, tak by można było uzyskać próg odmów poniżej 3 procent.

Na początku października Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie poinformowała, że 30 września 2019 r. Polska i USA dopełniła wszystkich warunków niezbędnych do udziału w programie Visa Waiver.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4naa9m

Podziel się opinią

Share
d4naa9m
d4naa9m
Więcej tematów