Trwa ładowanie...
do8rsf9
Andrzej Duda w II turze wyborów. Kandydat PiS: dziękuję wszystkim kontrkandydatom
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Andrzej Duda w II turze wyborów. Kandydat PiS: dziękuję wszystkim kontrkandydatom

Po podaniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich, kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podziękował swoim konkurentom, zwłaszcza tym, którzy nie wezmą udziału w II turze wyborów. Jak zadeklarował, jest gotów do dialogu z ich wyborcami. Duda zapewnił, że w II turze dojdzie do debaty między nim a urzędującym prezydentem Bronisławem Komorowskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
do8rsf9

Według badań sondażowych IPSOS dla TVP Info, TVN24 i Polsat News, Andrzej Duda uzyskał 34,8 proc. głosów, Bronisław Komorowski 32,2 proc. Obaj kandydaci zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich.

Duda mówił, że jest gotów do dyskusji. - Jestem otwarty na dialog także z tymi, którzy popierali moich kontrkandydatów - zadeklarował.

do8rsf9

Po ogłoszeniu wyniku sondażu Duda podziękował wszystkim Polakom, którzy wzięli udział w wyborach. - To niezwykle ważne, byśmy czcili naszą demokrację właśnie poprzez udział w akcie wyborczym - powiedział. Podkreślił, że wynik jest sondażowy i należy podejść do niego spokojnie.

Szczególnie dziękował kontrkandydatom, którzy nie będą brali udziału w II turze wyborów. - Jestem pewien, że ich kandydowanie było podyktowane przede wszystkim miłością do ojczyzny. Ale także chęcią naprawy Rzeczypospolitej, bo każdy z nich miał program i mówił o tym, że w Polsce potrzebna jest naprawa w tak wielu dziedzinach i zmiana. I dlatego w tych wyborach startowali i dziękuję im za to, bo jestem przekonany, że zrobili to właśnie z woli naprawy Polski - podkreślił.

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda zapewnił, że w II turze wyborów dojdzie do debaty między nim a urzędującym prezydentem Bronisławem Komorowskim. Duda zadeklarował też, że jest otwarty na dyskusję o jednomandatowych okręgach wyborczych.

Faworyt pierwszej I tury wyborów prezydenckich - według wyników sondażowych - powiedział także, że dziękuje Komorowskiemu za zaproszenie do debaty. - Oczywiście na pewno w trakcie II tury wyborów do debaty dojdzie. Zapewniam pana prezydenta o mojej woli uczestnictwa w takiej debacie - powiedział Duda. Kilka minut wcześniej na swoim wieczorze wyborczym debatę zaproponował Dudzie obecny prezydent.

do8rsf9

- Dziękuję za to, panie prezydencie, ja cztery miesiące prosiłem o debatę, apelowałem do pana - powiedział. - Nie było nam dane spotkać się w studio - dodał.

Duda zaznaczył, że Rzeczpospolita wymaga naprawy w bardzo wielu obszarach. - Dziś dla mnie, tak jak i dla moich konkurentów to przede wszystkim oznacza zmianę na urzędzie prezydenta RP. I dlatego ja i oni, czyli ci, którzy nie znajdą się w II turze, w tych wyborach wystartowali, jestem co do tego przekonany - dodał.

- Jestem gotów do dyskusji z tymi, którzy mają pomysły na naprawę RP. Jestem gotów do dyskusji i gratuluję przede wszystkim świetnego wyniku Pawłowi Kukizowi - mówił kandydat PiS.

- Kukiz jest wielkim patriotą. I dlatego gotów jestem i jestem otwarty w sprawie np. jednomandatowych okręgach wyborczych, która dla niego jest tak ważna - powiedział Duda. Opowiedział się też za referendum obywatelskim.

do8rsf9

Duda wezwał rodaków do jedności. Jak mówił, trzeba skończyć z dzieleniem Polaków na lepszych i gorszych. - Ja w tę jedność naszego narodu, naszego silnego i dumnego narodu Polaków głęboko wierzę - podkreślił.

- Przed nami dwa bardzo trudne tygodnie. Proszę o wsparcie - mówił. - To tylko uwertura, a my potrzebujemy zwycięstwa, musimy je wypracować - dodał.

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów