Trwa ładowanie...

Andrzej Duda dla BBC: politycznie Putin już przegrał tę wojnę

Andrzej Duda udzielił wywiadu stacji BBC. - Użycie przez Rosję broni chemicznej na Ukrainie może skłonić NATO do ponownego rozważenia decyzji o niepodejmowaniu żadnych kroków militarnych w tym konflikcie - powiedział polski prezydent brytyjskiemu nadawcy.

Share
Andrzej Duda udzielił wywiadu brytyjskiemu nadawcy BBC Andrzej Duda udzielił wywiadu brytyjskiemu nadawcy BBC Fot: Jacek Dominski/REPORTER
djr5hw4

Polski prezydent został zapytany przez prowadzącą rozmowę Sophie Raworth z BBC, czy jego zdaniem Władimir Putin może przygotowywać się do użycia broni chemicznej w Ukrainie.

- Jeśli pyta mnie pan, czy Putin może użyć broni chemicznej, to myślę, że Putin może w tej chwili użyć wszystkiego, zwłaszcza gdy jest w tak trudnej sytuacji - stwierdził Andrzej Duda.

djr5hw4

Duda udzielił wywiadu dla BBC

- Politycznie Putin już przegrał tę wojnę, a militarnie jej nie wygrywa - nie pozostawia złudzeń polski prezydent. Duda przyznał także, że obecny kryzys jest największym, z jakim mierzy się świat. - To jest coś, czego świat nie widział na taką skalę od czasów II wojny światowej - podkreślił.

Zapytany o to, czy użycie przez Rosjan broni chemicznej mogłoby spowodować interwencję NATO, powiedział: - Oczywiście, wszyscy mają nadzieję, że nie odważy się tego zrobić. Ale jeśli użyje broni masowego rażenia, to będzie to zmiana biegu wydarzeń.

"Początek końca Putina". Były premier nie ma wątpliwości

Zdaniem polskiego prezydenta, użycie przez Władimira Putina jakiejkolwiek broni chemicznej w Ukrainie miałoby daleko idące konsekwencje. - Na pewno (przyp. red. NATO) musiałoby usiąść do stołu i poważnie zastanowić się, co zrobić, bo wtedy sytuacja staje się niebezpieczna nie tylko dla Europy, ale i dla całego świata - powiedział Duda telewizji BBC.

djr5hw4

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djr5hw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

djr5hw4
Więcej tematów