Trwa ładowanie...
d1ofkhe

Andrzej Duda tłumaczy internautce decyzję o wetach. Zaskoczył

Czasami nie posty, ale komentarze pod nimi zdradzają więcej. Prezydent Andrzej Duda odpowiedział jednej z internautek na pytanie, czy kiedy wetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, "pomyślał o ludziach skrzywdzonych w sądach". Takiej odpowiedzi głowy państwa chyba mało kto się spodziewał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda tłumaczy internautce decyzję o wetach. Zaskoczył
(Agencja Gazeta)
d1ofkhe

Duda na swoim twitterowym koncie zamieścił link do informacji "Prezydent Andrzej Duda proponuje kolejne regulacje korzystne dla kredytobiorców" na stronie prezydent.pl. Pod nim pojawiły się komentarze. Nie tylko osób, które zaciągnęły kredyt, ale też zainteresowanych innym tematem. Mowa o najgłośniejszej w ostatnim czasie sprawie dot. Polski, czyli o zmianach w sądownictwie.

Jedna z internautek życzyła prezydentowi powodzenia. Przyznała, że "załamały" ją weta dot. ustaw o KRS i SN.

Duda odpowiedział użytkowniczce i jednocześnie skrytykował... rząd Prawa i Sprawiedliwości. Co takiego napisał? - Rzecz także w tym, że w tej ustawie nie było dla skrzywdzonych żadnej pomocy. Żadnej - podkreślił.

Po tym komentarzu Dudy posypały się pytania. Internauci liczą, że prezydent i na nie odpowie.

Nie tylko Polska martwi się o Polskę?

d1ofkhe

Okazuje się, że o sytuacji w polskim sądownictwie Duda rozmawiał nawet z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Nie ukrywa tego Kancelaria Prezydenta RP.

Na swojej stronie internetowej podała, że głowy dwóch państw rozmawiały prawie godzinę, a jednym z poruszonych tematów była sytuacja związana z reformą sądownictwa po decyzji Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw o KRS i SN.

O rozmowę prosił Macron. Obaj prezydenci mają utrzymywać stały kontakt. Kolejną rozmowę zaplanowano na początek września.

Przypomnijmy, że zaniepokojenie sytuacją związaną ze zmianami w polskim sądownictwie wyraził też Departament Stanu USA.

Źródło: Twitter/WP

d1ofkhe

Podziel się opinią

Share

d1ofkhe

d1ofkhe
Więcej tematów