Trwa ładowanie...
d1cxvej

Andrzej Duda: Polska będzie sprzyjać Izraelowi

- Polska zawsze sprzyjała i będzie sprzyjać Izraelowi, ale również szeroko rozumianemu procesowi pokojowemu - powiedział podczas wizyty w Izraelu prezydent RP Andrzej Duda.
Share
Andrzej Duda: Polska będzie sprzyjać Izraelowi
Źródło: Facebook
d1cxvej

Wizyta pary prezydenckiej w Izraelu rozpoczęła się we wtorek w Jerozolimie od ceremonii powitania przez prezydenta Państwa Izrael Reuwena Riwlina.

Podczas krótkiego oświadczenia dla mediów, Duda podkreślił, że w ciągu kilkudniowej wizyty zamierza spotkać się m.in. z przewodniczącym Knesetu i premierem. - Mam nadzieję na efekty współpracy polsko-izraelskiej - przyznał.

- Więzi łączące nasze narody mają tysiącletnią historię. To relacja opleciona wzajemnymi związkami rodzinnymi i kulturowymi - podkreślił.

d1cxvej

Dodał również, że "cieszy go rozwijająca się współpraca, zwłaszcza w dziedzinie nowoczesnych technologii". W czasie wizyty prezydentowi towarzyszy bowiem grupa polskich start-upowców. Izrael jest jednym z krajów, w których takie przedsiębiorstwa rozwijają się najszybciej.

Odznaczenie Szewacha Weissa

Następnie para prezydencka złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem, gdzie Duda będzie miał wystąpienie. Przewidziane jest m.in. zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Historii Holokaustu, wizyta w Sali Imion. Prezydent złoży też wieniec w Sali Pamięci. Później para prezydencka uda się pod Ścianę Płaczu.

We wtorek po południu odbędzie się także ceremonia wręczenia Orderu Orła Białego. Odznaczeniami państwowymi Duda uhonoruje byłego ambasadora Izraela w Polsce Szewacha Weissa oraz polską zakonnicę, siostrę Szczepanę, pracującą w sierocińcu w Betlejem.

d1cxvej

Podziel się opinią

Share
d1cxvej
d1cxvej
Więcej tematów