Trwa ładowanie...

Andrzej Duda odwołał ambasador RP w Czechach? Media: Chodzi o mobbing

Andrzej Duda odwołał ambasador RP w Pradze Barbarę Ćwioro - informują ogólnopolskie media. Dyplomatka dopuszczała się mobbingu na pracownikach ambasady, co potwierdziło MSZ.

Share
Andrzej Duda odwołał ambasador RP w Czechach? Media: Chodzi o mobbing
d4fdrp2

Informacja o odwołaniu Barbary Ćwioro z funkcji ambasadora RP w Pradze pojawiła się w środę popołudniu. Według ustaleń portalu Onet.pl, na stanowisku zastąpi ją Marcin Przydacz, obecny wiceminister spraw zagranicznych.

Andrzej Duda odwołał ambasador RP w Czechach? Media piszą o mobbingu

Doniesienia od mobbingu potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. We wtorek Komisja Antymobbingowa i Antydyskyminacyjna, działająca przy MSZ, rozpatrzyła trzy skargi pracowników Barbary Ćwioro. Komisja ustaliła, że dyplomatka dopuszczała się zarówno mobbingu jaki i dyskryminacji na osobach zatrudnionych na terenie ambasady RP w Pradze.

Sprawa trafiła też do Rzecznika Dyscyplinarnego Służby Zagranicznej. 30 kwietnia zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Zobacz też: Minister Sasin na kwarantannie. Odpowiedź z PiS na złośliwy komentarz

Barbara Ćwioro a służba zagraniczna

Poza Komisją Antymobbingową i Antydyskryminacyjną oraz Rzecznikiem Dyscyplinarnym Służby Zagranicznej sprawą ambasador Barbary Ćwioro zajmuje się prokuratura w Warszawie. W lipcu 2019 roku trafiło tam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

d4fdrp2

Zawiadomienie ws. mobbingu Barbary Ćwioro miał złożyć Andrzej Papierz, dyrektor generalny Służby Zagranicznej. Papierz to jedna z najważniejszych osób w polskiej dyplomacji. Od 3 kwietnia do 21 października 2018 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ. Wcześniej był m.in. ambasadorem w Bułgarii oraz konsulem generalnym w Ałmaty (Kazachstan) i Stambule (Turcja).

Barbara Ćwioro została powołana na stanowisko ambasadora RP w Czechach we wrześniu 2018 roku. Wcześniej była m.in. dyrektorką Departamentu Polityki Europejskiej MSZ i kierowniczką ds. polityczno-ekonomicznych w ambasadzie w Brukseli.

W okresie od 2005 do 2008 roku pracowała jako asystentka Witolda Waszczykowskiego, który w tym czasie pełnił urząd wiceministra spraw zagranicznych.

Źródło: Onet.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4fdrp2

Podziel się opinią

Share
d4fdrp2
d4fdrp2
Więcej tematów