Trwa ładowanie...

Andrzej Duda nadal nie podpisał ustawy PiS

W czwartek mija termin złożenia przez Andrzeja Dudę podpisu pod ustawą o działach administracji rządowej. Prezydent już w grudniu wyrażał swoje wątpliwości dotyczące treści ustawy. Nadal nie poinformował o swojej decyzji.
Share
Andrzej Duda nadal nie podpisał ustawy PiS
Andrzej Duda nadal nie podpisał ustawy PiSŹródło: PAP
d4h6xg8

"Rzeczpospolita" poinformowała, że ustawa o działach administracji rządowej nie znalazła uznania w Pałacu Prezydenckim. - Techniczny projekt, zmieniający strukturę rządu, trafił na biurko prezydenta, ale - jak wynika z naszych informacji - prezydent intensywnie analizuje jej treść. To może być początek nowego sporu w ramach obozu rządzącego - czytamy na łamach gazety.

Co zmienia nowa ustawa? Przenosi m.in. nadzór nad leśnictwem do resortu rolnictwa (obecnie sprawuje go resort środowiska), a także podsekretarzy stanu do korpusu służby cywilnej. Te dwa elementy wzbudziły sprzeciw prezydenta.

Weto senatu i prezydenta?

Weto Senatu zostało odrzucone przez Sejm 17 grudnia, teraz projekt znajduje się na biurku Andrzeja Dudy. Prezydent miał 21 dni na złożenie swojego podpisu - termin upływa w czwartek. W rozmowie z portalem Interia przyznał, że ma wątpliwości dotyczące tej ustawy.

d4h6xg8

Członkowie PiS w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poinformowali z kolei, że liczą się z możliwością prezydenckiego weta dla ich ustawy, ale będzie ono miało polityczne konsekwencje dla relacji Andrzeja Dudy z PiS.

- To ustawa porządkująca prace państwa, ale prezydent odczuwa, że po pół roku drugiej kadencji musi jakoś politycznie pokazać swoją obecność - powiedziała osoba związana z Nowogrodzką.

O pogorszeniu się relacji łączących obóz rządzący i prezydenta świadczą także ostatnie zmiany przeprowadzone przez niego w Kancelarii, które budzą sceptycyzm w szeregach PiS.

Źródło: Rzeczpospolita

d4h6xg8

Zobacz także: Prof. Balcerowicz: Jest cała historia demagogów, którzy doprowadzali do rozruchów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h6xg8

Podziel się opinią

Share
d4h6xg8
d4h6xg8
Więcej tematów