Trwa ładowanie...
d3gkpb9

Andrzej Duda na nartach. Wspominał Pawła Adamowicza

- My ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane. Zło i przemoc nie zwyciężą radości dawania z siebie innym - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w niedzielę w Zakopanem wziął udział w charytatywnym maratonie narciarskim. Wspomniał prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda wygłosił przemówienie, w którym wspominał Pawła Adamowicza.
Andrzej Duda wygłosił przemówienie, w którym wspominał Pawła Adamowicza. (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d3gkpb9

Spotkanie w Zakopanem rozpoczęło się od minuty ciszy. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że chce upamiętnić i uczcić Pawła Adamowicza, który został zamordowany "na zakończenie koncertu charytatywnego, kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

- Myślę, że to nasze dzisiejsze spotkanie jest w jakimś sensie spotkaniem jego pamięci, ale przede wszystkim ma na celu pokazać, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane. Że zło i przemoc nie zwyciężą radości dawania z siebie innym - dodał.

- Za to, że państwo tutaj jesteście, żeby tą radość z siebie innym dawać, tym dzieciom, które tej pomocy potrzebują, tym wszystkim, którzy na co dzień są w trudniejszej sytuacji od nas, dziękuję - powiedział Andrzej Duda. - Dziękuję także panom ministrom za to, że są z nami i dają świadectwo, że na tej drodze czynienia dobra, dawania z siebie innym nikt nas nie zatrzyma i nikt nas z niej nie zawróci - podsumował.

W Zakopanem już po raz piąty odbyła się impreza charytatywna "12h Slalom Maraton". Jej organizatorem jest fundacja Handicap Zakopane. Impreza wspiera sportowców z niepełnosprawnościami.

    PAP
(PAP, Fot: Grzegorz Momot)

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gkpb9

Podziel się opinią

Share
d3gkpb9
d3gkpb9
Więcej tematów