Trwa ładowanie...

Andrzej Duda może być zadowolony. Mateusz Morawiecki niekoniecznie [SONDAŻ]

Andrzej Duda liderem sondażu zaufania, ale na plecach czuje już oddech goniących go rywali. Tuż za prezydentem RP znalazł się Rafał Trzaskowski. Zestawienie najmniej zaufanych polityków otwierają Kaczyński i Ziobro.
Share
Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda
Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d3ah4lf

Na podium rankingu zaufania w tym miesiącu znalazł się Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski oraz Mateusz Morawiecki - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Prezydent Polski w marcu cieszy się zaufaniem u 42,7 proc. Polaków. W porównaniu z ubiegłym miesiącem Andrzej Duda zyskał 4 pkt proc.

Ranking zaufania do polityków. Andrzej Duda na pierwszym miejscu

Tuż za nim, na drugim miejscu, znalazł się Rafał Trzaskowski, któremu ufa 41,9 proc. respondentów. W porównaniu do poprzedniego miesiąca zanotowano skok o 6,5 pkt proc. Podium zamyka Mateusz Morawiecki z wynikiem 37,3 proc. W przypadku zaufania w stosunku do premiera odnotowano spadek o 0,5 pkt proc.

d3ah4lf

Na czwartym miejscu w lutowym rankingu zaufania uplasował się Szymon Hołownia. Jest to spadek z miejsca trzeciego. Aktualnie 36,3 proc. badanych ufa liderowi ugrupowania Polska 2050. Z wynikiem 29,5 proc. na piątym miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński.

Za prezesem PiS kolejne miejsca zajęli: Adam Niedzielski, Władysław Kosiniak-Kamysz, Donald Tusk, Elżbieta Witek oraz Tomasz Grodzki. W porównaniu z poprzednim sondażem największy spadek odnotował Paweł Kukiz.

Kolejne miejsca plasują się następująco:

  • Zbigniew Ziobro – 22,1 proc.,
  • Borys Budka - 20,5 proc.,
  • Jacek Sasin - 19,9 proc.,
  • Włodzimierz Czarzasty - 19,7 proc.,
  • Krzysztof Bosak - 16,5 proc.,
  • Paweł Kukiz - 16 proc.
d3ah4lf

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zaszczepiony przeciw COVID-19. Radosław Fogiel o kulisach

Jarosław Kaczyński liderem w rankingu braku zaufania

Na pierwszym miejscu w rankingu braku zaufania w marcu ponownie znalazł się Jarosław Kaczyński. Liderowi PiS nie ufa 59,1 proc. respondentów. Na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Ziobro z wynikiem 52,9 proc. Ranking zamyka Krzysztof Bosak z wynikiem 47,3 proc.

Badanie IBRiS dla portalu Onet zostało przeprowadzone w dniach 12-13.02.2021 roku metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). 1100 osób wyniosła badana próba.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ah4lf

Podziel się opinią

Share
d3ah4lf
d3ah4lf
Więcej tematów